tracker master - en to as translation catalogue (144 entries)

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
as[0]:  %2.2d ঘন্টা
as[1]:  %2.2d ঘন্টা

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
as[0]:  %2.2d মিনিট
as[1]:  %2.2d মিনিট

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
as[0]:  %2.2d ছেকেণ্ড
as[1]:  %2.2d ছেকেণ্ড

en:  %d day |  %d days
as[0]:  %d দিন
as[1]:  %d দিনবোৰ

en: - start the application data miner
as: - এপ্লিকেচন তথ্য মাইনাৰক আৰম্ভ কৰক

en: - start the feeds indexer
as: - ফীডসমূহ সূচক আৰম্ভ কৰে

en: - start the tracker indexer
as: - ট্ৰেকাৰ সূচক আৰম্ভ কৰক

en: - start the user guides data miner
as: - ব্যৱহাৰকাৰী সহায়ক তথ্য মাইনাৰ আৰম্ভ কৰক

en: APPS
as: এপসমূহ

en: Add feed (must be used with --title)
as: ফীড যোগ কৰক (--title ৰ সৈতে হব লাগিব)

en: Adding a feed requires --add-feed and --title
as: এটা ফীড যোগ কৰিবলে --add-feed আৰু --title ৰ প্ৰয়োজন

en: All posts
as: সকলো পস্ট

en: Applications
as: এপ্লিকেচনসমূহ

en: Applications data miner
as: এপ্লিকেচনসমূহ তথ্য মাইনাৰ

en: Backing up database
as: ডাটাবেইচৰ বেকআপ লোৱা হৈছে

en: Backup databases to the file provided
as: প্ৰদান কৰা ফাইললৈ ডাটাবেইচসমূহ বেকআপ কৰক

en: By usage
as: ব্যৱহাৰ দ্বাৰা

en: COOKIE
as: কুকি

en: Components
as: উপাদানসমূহ

en: Configuration
as: সংৰূপ

en: Cookie is %d
as: কুকি হল %d

en: Could not add feed
as: ফীড যোগ কৰিব পৰা নগল

en: Could not backup database
as: ডাটাবেইচ বেকআপ লব পৰা নগল

en: Could not establish a connection to Tracker
as: ট্ৰেকাৰলৈ এটা সংযোগ স্থাপন কৰিব পৰা নগল

en: Could not get D-Bus connection
as: D-Bus সংযোগ পোৱা নগল

en: Could not get statistics
as: পৰিসংখ্যা প্ৰাপ্ত কৰিব পৰা নগল

en: Could not kill process %d
as: প্ৰক্ৰিয়া %d ক কিল কৰিব পৰা নগল

en: Could not open '%s'
as: '%s' খোলিব পৰা নগল

en: Could not open /proc
as: /proc খোলিব পৰা নগল

en: Could not pause miner: %s
as: মাইনাৰক বিৰাম দিব পৰা নগল: %s

en: Could not resume miner: %s
as: মাইনাৰক অব্যাহত ৰাখিব পৰা নগল: %s

en: Could not stat() file
as: ফাইল stat() কৰিব পৰা নগল

en: Could not terminate process %d
as: প্ৰক্ৰিয়া %d সমাপ্ত কৰিব পৰা নগল

en: Data Set
as: তথ্য সংহতি

en: Data Statistics
as: তথ্য পৰিসংখ্যা

en: Data object '%s' currently does not exist
as: তথ্য অবজেক্ট '%s' বৰ্তমানে অস্তিত্ববান নহয়

en: Data object '%s' currently exists
as: তথ্য অবজেক্ট '%s' বৰ্তমানে অস্তিত্ববান

en: Data store is not available
as: তথ্য সংৰক্ষণ উপলব্ধ নহয়

en: Database is currently empty
as: ডাটাবেইচ বৰ্তমানে ৰিক্ত

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on contents)
as: ডাইৰেকটৰি মাইন কৰিবলে উপযুক্ত নহয় (সমলৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on rules)
as: ডাইৰেকটৰি মাইন কৰিবলে উপযুক্ত নহয় (নিয়মৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
as: ডাইৰেকটৰি পৰ্যবেক্ষন কৰিবলে উপযুক্ত নহয় (সংৰূপৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: Directory is eligible to be mined (based on contents)
as: ডাইৰেকটৰি মাইন কৰিবলে উপযুক্ত (সমলৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: Directory is eligible to be mined (based on rules)
as: ডাইৰেকটৰি মাইন কৰিবলে উপযুক্ত (নিয়মৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: Directory is eligible to be monitored (based on config)
as: ডাইৰেকটৰি পৰ্যবেক্ষন কৰিবলে উপযুক্ত (সংৰূপৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: Disk Information
as: ডিস্ক তথ্য

en: Displays version information
as: সংস্কৰণৰ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰে

en: Done
as: কৰা হল

en: Emails
as: ইমেইলসমূহ

en: Enable monitors
as: মনিটৰবোৰ সামৰ্থবান কৰক

en: Enable stemmer
as: স্টেমাৰ সামৰ্থবান কৰক

en: Enable unaccent
as: আনএক্সেণ্ট সামৰ্থবান কৰক

en: Enable writeback
as: ৰাইটবেক সামৰ্থবান কৰক

en: Evolution Email miner
as: Evolution ইমেইল মাইনাৰ

en: Extractor
as: নিষ্কাষক

en: Extracts metadata from local files
as: স্থানীয় ফাইলসমূহৰ পৰা মেটাডাটা নিষ্কাষণ কৰে

en: FILE
as: ফাইল

en: Fetch RSS/ATOM Feeds
as: RSS/ATOM ফীডসমূহ প্ৰাপ্ত কৰক

en: Fetch RSS/ATOM feeds
as: RSS/ATOM ফীডসমূহ প্ৰাপ্ত কৰক

en: File System
as: ফাইল চিস্টেম

en: File is NOT eligible to be mined (based on rules)
as: ফাইল মাইন কৰিবলে উপযুক্ত নহয় (নিয়মৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: File is NOT eligible to be monitored (based on config)
as: ফাইল পৰ্যবেক্ষন কৰিবলে উপযুক্ত নহয় (সংৰূপৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: File is eligible to be mined (based on rules)
as: ফাইল মাইন কৰিবলে উপযুক্ত (নিয়মৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: File is eligible to be monitored (based on config)
as: ফাইল পৰ্যবেক্ষন কৰিবলে উপযুক্ত (সংৰূপৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: File or Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
as: ফাইল অথবা ডাইৰেকটৰি পৰ্যবেক্ষন কৰিবলে উপযুক্ত নহয় (সংৰূপৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: File or Directory is eligible to be monitored (based on config)
as: ফাইল অথবা ডাইৰেকটৰি পৰ্যবেক্ষন কৰিবলে উপযুক্ত (সংৰূপৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি)

en: File system data miner
as: ফাইল চিস্টেম তথ্য মাইনাৰ

en: Found process ID %d for '%s'
as: প্ৰক্ৰিয়া ID %d ৰ বাবে, প্ৰাপ্ত '%s'

en: General options
as: সাধাৰণ বিকল্পসমূহ

en: GraphUpdated delay
as: GraphUpdated বিলম্ব

en: Ignore numbers
as: সংখ্যাবোৰ উপেক্ষা কৰক

en: Ignore stop words
as: স্টপ ৱাৰ্ডচ্ উপেক্ষা কৰক

en: Ignored directories
as: উপেক্ষা কৰা ডাইৰেকটৰিসমূহ

en: Ignored files
as: উপেক্ষা কৰা ফাইলসমূহ

en: Index optical discs
as: অপ্টিকেল ডিস্কসমূহক সূচীত কৰক

en: Index removable devices
as: আতৰাব পৰা ডিভাইচসমূহৰ সূচী

en: Index when running on battery
as: বেটাৰিত চলি থকা অৱস্থাত সূচী

en: Indexes information about applications installed
as: ইনস্টল্ড এপ্লিকেচনসমূহৰ তথ্য সূচীত কৰে

en: Initial sleep
as: আৰম্ভণিৰ নিদ্ৰা

en: Kill all Tracker processes and remove all databases
as: সকলো ট্ৰেকাৰ প্ৰক্ৰিয়া কিল কৰক আৰু সকলো ডাটাবেইচ আতৰাওক

en: Killed process %d
as: কিল কৰা প্ৰক্ৰিয়া %d

en: LEVEL
as: স্তৰ

en: List all Tracker processes
as: সকলো ট্ৰেকাৰ প্ৰক্ৰিয়া তালিকাভুক্ত কৰক

en: List all miners currently running
as: বৰ্তমানে চলি থকা সকলো মাইনাৰক তালিকাভুক্ত কৰক

en: List all miners installed
as: সকলো ইনস্টল্ড মাইনাৰ তালিকাভুক্ত কৰক

en: List of file patterns to avoid
as: উপেক্ষা কৰিবলে ফাইল বিন্যাসমূহৰ তালিকা

en: List pause reasons
as: বিৰামৰ কাৰণ দেখুৱাওক

en: Location of journal pieces
as: জাৰ্নেল অংশবোৰৰ অবস্থান

en: Log verbosity
as: লগ ভাৰ্বোচিটি

en: Log verbosity.
as: লগ ভাৰ্বোচিটি।

en: Low battery
as: কম বেটাৰি

en: Low disk space
as: কম ডিস্ক স্থান

en: Low disk space limit
as: কম ডিষ্ক স্থানৰ সীমা

en: MINER
as: মাইনাৰ

en: Max bytes to extract
as: নিষ্কাষণ কৰিবলে সৰ্বাধিক বাইট

en: Maximum size of journal
as: জাৰ্নেলৰ সৰ্বাধিক আকাৰ

en: Metadata database store and lookup manager
as: মেটাডাটা ডাটাবেইচ সংৰক্ষণ আৰু লুকআপ ব্যৱস্থাপক

en: Metadata extractor
as: মেটাডাটা নিষ্কাষক

en: Miners
as: মাইনাৰসমূহ

en: No
as: নহয়

en: No configuration was found
as: কোনো সংৰূপ পোৱা নগল

en: No connection available
as: কোনো সংযোগ উপলব্ধ নাই

en: No error given
as: কোনো ত্ৰুটি দিয়া হোৱা নাই

en: No network connection
as: কোনো নেটৱৰ্ক সংযোগ নাই

en: No statistics were available
as: কোনো পৰিসংখ্যা উপলব্ধ নাছিল

en: Only those with config listed
as: কেৱল তালিকাভুক্ত সংৰূপ থকাবোৰ

en: Operation not supported
as: কাৰ্য্য সমৰ্থিত নহয়

en: Press Ctrl+C to stop
as: বন্ধ কৰিবলে Ctrl+C টিপক

en: Print version
as: সংস্কৰণ প্ৰিন্ট কৰক

en: Processing…
as: প্ৰক্ৰিয়া কৰা হৈছে…

en: Push data to Tracker to make it queryable.
as: ট্ৰেকাৰক প্ৰশ্নযোগ্য কৰিবলে তাত তথ্য দিয়ক।

en: REASON
as: কাৰণ

en: RSS/ATOM Feeds
as: RSS/ATOM ফীডসমূহ

en: Remaining space on database partition
as: ডাটাবেইচ বিভাজনত অৱশিষ্ট স্থান

en: Removing configuration files…
as: সংৰূপ ফাইলসমূহ আতৰোৱা…

en: Resetting existing configuration…
as: স্থায়ী সংৰূপ পুনৰসংহতি কৰা…

en: Restore databases from the file provided
as: প্ৰদান কৰা ফাইলৰ পৰা ডাটাবেইচসমূহ পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: Restoring database from backup
as: ডাটাবেইচক বেকআপৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

en: Scheduler priority when idle
as: অলস অৱস্থাত সূচকৰ প্ৰাথমিকতা

en: Show general options
as: সাধাৰণ বিকল্পসমূহ দেখুৱাওক

en: Starting miners…
as: মাইনাৰসমূহ আৰম্ভ কৰা হৈছে…

en: States
as: অৱস্থাসমূহ

en: Tags
as: টেগসমূহ

en: Tell miners to (re)index a given file
as: মাইনাৰসমূহক এটা প্ৰদান কৰা ফাইল (পুনৰ)সূচীত কৰিবলে কওক

en: Terminated process %d
as: সমাপ্ত কৰা প্ৰক্ৰিয়া %d

en: Throttle
as: থ্ৰটল

en: Title to use (must be used with --add-feed)
as: ব্যৱহাৰ কৰিবলে শীৰ্ষক (--add-feed ৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব)

en: Tracker
as: ট্ৰেকাৰ

en: Tracker Application Miner
as: ট্ৰেকাৰ এপ্লিকেচন মাইনাৰ

en: Tracker File System Miner
as: ট্ৰেকাৰ ফাইল চিস্টেম মাইনাৰ

en: Tracker Metadata Extractor
as: ট্ৰেকাৰ মেটাডাটা নিষ্কাষক

en: Tracker RSS/ATOM Feeds Miner
as: ট্ৰেকাৰ RSS/ATOM ফীডসমূহ মাইনাৰ

en: Tracker Store
as: ট্ৰেকাৰ সংৰক্ষণ

en: Tracker User Guides Miner
as: ট্ৰেকাৰ ব্যৱহাৰকাৰী সহায়িকাসমূহ মাইনাৰ

en: Unrecognized options
as: অপৰিচিত বিকল্পসমূহ

en: Userguide data miner
as: ব্যৱহাৰকাৰী সহায়িকা তথ্য মাইনাৰ

en: Userguides
as: ব্যৱহাৰকাৰী সহায়িকা

en: Version
as: সংস্কৰণ

en: Would be indexed
as: সূচীত কৰা হব

en: Would be monitored
as: পৰ্যবেক্ষন কৰা হব

en: Yes
as: হয়

en: less than one second
as: এক ছেকেণ্ডৰ কম সময়

en: perhaps a disabled plugin?
as: সম্ভবত এটা অসামৰ্থবান প্লাগিন?

en: unknown time
as: অজ্ঞাত সময়
