volume_key 0.3.9 - en to as translation catalogue (143 entries)

en: %s (y/n)
as: %s (হয়/নহয়)

en: %s: %s
    Run `%s --help' for more information.
as: %s: %s
    অধিক বিবৰণৰ বাবে `%s --help' চাওক।

en: A KMIP structure is too long
as: এটা KMIP স্ট্ৰাকচাৰ অত্যাধিক দীঘল

en: A string is too long
as: পংক্তিটি অত্যাধিক দীঘল

en: Ambiguous operation mode
as: কাৰ্য্যৰ অৱস্থা স্পষ্ট নহয়

en: Ambiguous output format
as: আউটপুটৰ বিন্যাস স্পষ্ট নহয়

en: Are you sure you want to use this packet?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই পেকেট ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: Binary data is too long
as: বাইনৰি তথ্য অত্যাধিক দীঘল

en: Can not add a secret of this type
as: এই ধৰণৰ গোপনীয় তথ্য যোগ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Cannot get attributes of `%s'
as: `%s'ৰ বৈশিষ্ট্য পোৱা নাযায়

en: Cipher mode mismatch (packet `%s', volume `%s')
as: চাইফাৰ অৱস্থাত অমিল (পেকেট `%s', ভলিউম `%s')

en: Cipher name mismatch (packet `%s', volume `%s')
as: চাইফাৰৰ নামত অমিল (পেকেট `%s', ভলিউম `%s')

en: Copyright (C) 2009 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
as: স্বত্বাধিকাৰ (C) 2009 Red Hat, Inc. সকলো অধিকাৰ সুৰক্ষিত।
    এই চফ্টৱেৰ GPL v.2 ৰ অন্তৰ্গত বিতৰণ কৰা হৈছে।
    
    এই প্ৰগ্ৰাম কোনো ৱাৰেন্টিৰ সৈতে প্ৰদান কৰা হোৱা নাই, আইন দ্বাৰা অনুমোদিত স্তৰলৈ।

en: Create a random passphrase and write it to PACKET
as: যিকোনো এটা পৰিচয়-পংক্ত নিৰ্মাণ কৰক আৰু PACKET ত লিখক

en: Data encryption key
as: তথ্য এনক্ৰিপশনৰ কি'

en: Data encryption key unknown
as: তথ্য এনক্ৰিপশনৰ অজ্ঞাত কি'

en: Encrypt for the certificate in CERT
as: CERT ত উপস্থিত প্ৰমাণপত্ৰৰ বাবে এনক্ৰিপ্ট

en: Encryption information type unsupported in LUKS
as: এনক্ৰিপশন তথ্যৰ ধৰণ LUKS দ্বাৰা সমৰ্থিত নহয়

en: Enter password for `%s':
as: `%s'ৰ পাছৱাৰ্ড লিখক:

en: Error adding a LUKS passphrase
as: LUKS পৰিচয়-পংক্তি যোগ কৰিবলৈ ত্ৰুটি

en: Error creating `%s':
as: `%s' নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ত্ৰুটি:

en: Error creating a passphrase: %s
as: এটা পৰিচয়-পংক্তি নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Error decoding `%s':
as: `%s' ডিক'ড কৰিবলৈ ত্ৰুটি:

en: Error decoding `%s': %s
as: `%s' ডিক'ড কৰিবলৈ ত্ৰুটি: %s

en: Error decoding certificate
as: প্ৰমাণপত্ৰ ডিক'ড কৰিবলৈ ত্ৰুটি

en: Error generating passphrase: %s
as: পৰিচয়-পংক্তি নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ত্ৰুটি: %s

en: Error getting LUKS data encryption key:
as: LUKSৰ তথ্য এনক্ৰিপশনৰ কি' প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ত্ৰুটি:

en: Error getting a yes/no answer
as: হয়/নহয় সূচক উত্তৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ত্ৰুটি

en: Error getting information about volume `%s':
as: ভলিউম `%s' সম্পৰ্কে তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সমস্যা:

en: Error loading `%s': %s
as: `%s' ল'ড কৰিবলৈ ত্ৰুটি: %s

en: Error opening LUKS volume:
as: LUKS ভলিউম খুলিবলৈ ত্ৰুটি:

en: Error opening `%s': %s
as: `%s' খুলিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Error reading `%s':
as: `%s' পঢ়িবলৈ ত্ৰুটি:

en: Error reading `%s': %s
as: `%s' পঢ়িবলৈ ত্ৰুটি: %s

en: Error restoring access to `%s': %s
as: `%s' ব্যৱহাৰৰ অধিকাৰ পুনঃ ধাৰ্য কৰিবলৈ ত্ৰুটি: %s

en: Error setting up `%s': %s
as: `%s' প্ৰস্তুত কৰিবলৈ ত্ৰুটি: %s

en: Error, try again.
as: ত্ৰুটি, পুনঃ প্ৰচেষ্টা কৰক।

en: Escrow packet does not contain the LUKS data encryption key
as: Escrow পেকেটত LUKS তথ্য এনক্ৰিপশনৰ কি' অনুপস্থিত

en: Escrow packet passphrase
as: Escrow পেকেটৰ পৰিচয় পংক্তি

en: Host name
as: হস্টৰ নাম

en: Host name mismatch (packet `%s', volume `%s')
as: হস্টৰ নামত অমিল (পেকেট `%s', ভলিউম `%s')

en: Include secrets in --dump output
as: --dump আউটপুটত গোপনীয় তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব

en: Input is not a volume_key escrow packet
as: ইনপুট কৰা তথ্য volume_key escrow পেকেট নহয়

en: Input packet is too small
as: ইনপুটৰ পেকেট অত্যন্ত ক্ষুদ্ৰ

en: Invalid packet: %s
as: অবৈধ পেকেট: %s

en: Invalid slot number `%s'
as: স্লট সংখ্যা `%s' বৈধ নহয়

en: Key length mismatch
as: কি'ৰ দৈৰ্ঘ্যে অমিল

en: Key size (bits)
as: কি'ৰ মাপ (বিট অনুযায়ী)

en: Key size mismatch (packet %zu, volume %zu)
as: কি'ৰ মাপত অমিল (পেকেট %zu, ভলিউম %zu)

en: LUKS cipher mode
as: LUKS চাইফাৰৰ অৱস্থা

en: LUKS cipher name
as: LUKS চাইফাৰৰ নাম

en: LUKS data encryption key in packet is invalid:
as: পেকেটত উপস্থিত LUKS তথ্য এনক্ৰিপশনৰ কি' বৈধ নহয়:

en: LUKS passphrase in packet is invalid:
as: পেকেটত উপস্থিত LUKS পৰিচয়-পংক্তি বৈধ নহয়:

en: Manages encrypted volume keys and passphrases.
as: এনক্ৰিপ্ট কৰা ভলিউম আৰু পৰিচয়-পংক্তি পৰিচালনা কৰক।

en: NUL byte in passphrase
as: পৰিচয়-পংক্তিত NUL বাইট

en: New packet passphrase
as: নতুন পেকেটৰ পৰিচয়-পংক্তি

en: New passphrase for `%s'
as: `%s'ৰ বাবে নতুন পৰিচয় পংক্তি

en: No output specified
as: কোনো আউটপুট নিৰ্দিষ্ট কৰা নহয়

en: Not enough space provided to store a KMIP packet
as: KMIP পেকেট সংৰক্ষণৰ বাবে পৰ্যাপ্ত স্থান উপলব্ধ কৰা নহয়

en: Number of key bits is not positive
as: কি' বিটৰ সংখ্যা শূণ্যৰ পৰা অধিক নহয়

en: Only include unencrypted information, if any, in --dump
as: --dump ত কেৱল আনইনক্ৰিপ্টেড তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰক, যদি উপলব্ধ

en: Only secrets public key-encrypted
as: অকল সাৰ্বজনীন কি'এনক্ৰিপ্ট কৰাক গুপ্ত কৰে

en: Only secrets symmetric key-encrypted
as: অকল চিমেট্ৰিক কি'এনক্ৰিপ্ট কৰাক গুপ্ত কৰে

en: Operation mode not specified
as: কাৰ্য্যৰ অৱস্থা নিৰ্দিষ্ট কৰা নহয়

en: Output can be specified only with `--save' or `--reencrypt'
as: অকল `--save' অথবা `--reencrypt' সহযোগে আউটপুট চিহ্নিত কৰা যাব

en: Output format does not match other options
as: আউটপুটৰ বিন্যাস অন্য বিকল্পৰ সৈতে অমিল

en: Packet format
as: পেকেটৰ বিন্যাস

en: Passphrase
as: পাছৱাৰ্ড

en: Passphrase for `%s'
as: `%s'ৰ পৰিচয় পংক্তি

en: Passphrase not provided
as: পৰিচয়-পংক্তি উপলব্ধ কৰা নহয়

en: Passphrase slot
as: পৰিচয় পংক্তিৰ স্লট

en: Passphrase unknown
as: পৰিচয়-পংক্তি অজ্ঞাত

en: Passphrase-encrypted
as: পৰিচয়-পংক্তি দ্বাৰা এনক্ৰিপ্ট কৰা

en: Passphrases do not match.  New packet passphrase
as: পৰিচয়-পংক্তিতে অমিল।  নতুন পেকেটৰ পৰিচয়-পংক্তি

en: Passphrases do not match.  New passphrase for `%s'
as: পৰিচয়-পংক্তিত অমিল। `%s'ৰ বাবে নতুন পৰিচয় পংক্তি

en: Public key-encrypted
as: সাৰ্বজনীন কি' দ্বাৰা এনক্ৰিপ্ট কৰা হৈছে

en: Re-encrypt an escrow packet.  Expects operand PACKET.
as: এটা escrow পেকেট পুনঃ এনক্ৰিপ্ট কৰক।  PACKET অপাৰেন্ড প্ৰত্যাশিত।

en: Repeat new packet passphrase
as: নতুন পেকেটৰ পৰিচয়-পংক্তি পুনৰাবৃত্তি কৰা হ'ব

en: Repeat new passphrase for `%s'
as: `%s'ৰ পৰিচয়-পংক্তি পুনঃ লিখক

en: Report bugs to %s
as: %s ত বাগ প্ৰতিবেদন কৰক

en: Required attribute `%s' not found
as: আৱশ্যক বৈশিষ্ট্য `%s' পোৱা নাযায়

en: Restore volume secrets from a packet.  Expects operands VOLUME PACKET.
as: ভলিউম সংক্ৰান্ত গোপনীয় তথ্যসমূহ পেকেটৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হ'ব।  VOLUME PACKET অপাৰেন্ড প্ৰত্যাশিত।

en: Run in batch mode
as: বেচ অৱস্থাত সঞ্চালিত হ'ব

en: Save volume secrets to a packet.  Expects operands VOLUME [PACKET].
as: ভলিউম সংক্ৰান্ত গোপনীয় তথ্য পেকেটত সংৰক্ষণ কৰা হ'ব।  VOLUME [PACKET] অপাৰেন্ড প্ৰত্যাশিত।

en: Set up an encrypted volume using secrets from a packet.  Expects operands VOLUME PACKET NAME.
as: পেকেটত উপস্থিত গোপনীয় তথ্য প্ৰয়োগ কৰি এটা এনক্ৰিপ্ট কৰা ভলিউম নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব।  VOLUME PACKET NAME অপাৰেন্ড প্ৰত্যাশিত।

en: Show information contained in a packet.  Expects operand PACKET.
as: পেকেটত উপস্থিত তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব।  PACKET অপাৰেন্ড প্ৰত্যাশিত।

en: Show secrets contained in a packet.  Expects operand PACKET.
as: পেকেটত উপস্থিত গোপনীয় তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব।  PACKET অপাৰেন্ড প্ৰত্যাশিত।

en: Show version
as: সংস্কৰণ দেখুৱাওক

en: String item expected, got %02X
as: পংক্তি ৰূপৰ বস্তু প্ৰত্যাশিত, %02X প্ৰাপ্ত হৈছে

en: Structure does not fit in its container
as: স্ট্ৰাকচাৰ সংশ্লিষ্ট ধাৰণকৰ্তাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ যোগ্য নহয়

en: Symmetric key callback not provided
as: চিমেট্ৰিক কি'ৰ কল-বেক উপলব্ধ কৰা নহয়

en: Symmetric key not provided
as: চিমেট্ৰিক কি' উপলব্ধ কৰা নহয়

en: The key is too long
as: এই কি' অত্যাধিক ডাঙৰ

en: The packet metadata is encrypted
as: metadata পেকেটটো ইনক্ৰিপ্টেড

en: The passphrase must be a string
as: পৰিচয়-পংক্তিৰ ক্ষেত্ৰত পংক্তি উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Too many attempts to get a passphrase
as: পৰিচয়-পংক্তি প্ৰাপ্ত কৰাৰ অতিৰিক্ত প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে

en: Too many attempts to get a valid passphrase
as: বৈধ পৰিচয়-পংক্তি প্ৰাপ্ত কৰাৰ অত্যাধিক প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে

en: Too many attempts to get a valid symmetric key
as: বৈধ চিমেট্ৰিক কি' প্ৰাপ্ত কৰাৰ অত্যাধিক প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে

en: UUID mismatch (packet `%s', volume `%s')
as: UUID ত অমিল (পেকেট `%s', ভলিউম `%s')

en: UUID mismatch between libblkid and libcryptsetup: `%s' vs. `%s'
as: libblkid আৰু libcryptsetup ত UUID ত অমিল: `%s' vs. `%s'

en: Unencrypted
as: এনক্ৰিপশন বিহীন

en: Unexpected data after packet
as: পেকেটৰ পৰা অপ্ৰত্যাশিত তথ্য

en: Unexpected data in structure
as: স্ট্ৰাকচাৰত অপ্ৰত্যাশিত তথ্য উপস্থিত আছে

en: Unexpected end of data
as: তথ্যৰ অপ্ৰত্যাশিত সমাপ্তি

en: Unexpected item size
as: বস্তুৰ অপ্ৰত্যাশিত মাপ

en: Unexpected item tag 0x%08lX
as: অপ্ৰত্যাশিত বস্তুৰ টেগ 0x%08lX

en: Unexpected item type 0x%02X
as: অপ্ৰত্যাশিত ধৰণৰ বস্তু 0x%02X

en: Unexpected wrapped key format
as: অপ্ৰত্যাশিত মেৰাই থোৱা কি'ৰ বিন্যাস

en: Unknown error %d
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি %d

en: Unknown packet format `%s'
as: অজ্ঞাত পেকেটৰ বিন্যাস `%s'

en: Unsupported KMIP version %s.%s
as: অসমৰ্থিত KMIP সংস্কৰণ %s। %s

en: Unsupported asymmetric encryption format
as: এচিমেট্ৰিক কি'ৰ বিন্যাস সমৰ্থিত নহয়

en: Unsupported enum value %s
as: অসমৰ্থিত enum মান %s

en: Unsupported key length %s
as: অসমৰ্থিত কি' দৈৰ্ঘ্য %s

en: Unsupported mechanism %lu
as: অসমৰ্থিত প্ৰক্ৰিয়া %lu

en: Unsupported object type %s
as: অসমৰ্থিত অবজেক্ট ধৰণ %s

en: Unsupported packet format
as: পেকেট বিন্যাস সমৰ্থিত নহয়

en: Unsupported packet type %s
as: অসমৰ্থিত পেকেট ধৰণ %s

en: Unsupported symmetric key format %s
as: অসমৰ্থিত সমমিতি কি' বিন্যাস %s

en: Unsupported volume format `%s'
as: অসমৰ্থিত ভলিউমৰ বিন্যাস `%s'

en: Unsupported wrapping mechanism
as: অসমৰ্থিত মেৰোৱাৰ প্ৰক্ৰিয়া

en: Usage: %s --%s PACKET
as: ব্যৱহাৰ: %s --%s PACKET

en: Usage: %s --%s VOLUME PACKET
as: ব্যৱহাৰ: %s --%s VOLUME PACKET

en: Usage: %s --%s VOLUME PACKET NAME
as: ব্যৱহাৰ: %s --%s VOLUME PACKET NAME

en: Usage: %s --save VOLUME [PACKET]
as: ব্যৱহাৰ: %s --save VOLUME [PACKET]

en: Use FORMAT for all output packets
as: সকলো আউটপুটৰ পেকেটৰ কাৰণে FORMAT ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use the NSS database in DIR
as: DIR ত NSS তথ্যভঁৰাল ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: User interface callbacks not provided
as: ইউজাৰ ইন্টাৰফেসৰ কল-বেক উপলব্ধ কৰা নহয়

en: Volume UUID
as: ভলিউমৰ UUID

en: Volume `%s' has unsupported format
as: `%s' ভলিউমৰ বিন্যাস সমৰ্থিত নহয়

en: Volume format
as: ভলিউমৰ বিন্যাস

en: Volume format mismatch (packet `%s', volume `%s')
as: ভলিউমৰ বিন্যাসত অমিল (পেকেট `%s', ভলিউম `%s')

en: Volume label
as: ভলিউমৰ লেবেল

en: Volume label mismatch (packet `%s', volume `%s')
as: ভলিউম লেবেলত অমিল (পেকেট `%s', ভলিউম `%s')

en: Volume path
as: ভলিউমৰ পাথ

en: Volume path mismatch (packet `%s', volume `%s')
as: ভলিউমৰ পাথত অমিল (পেকেট `%s', ভলিউম `%s')

en: Wrapped key is not opaque
as: মেৰাই লোৱা কি' দৃষ্টিৰোধক নহয়

en: Write data encryption key to PACKET
as: তথ্য এনক্ৰিপশনৰ কি' PACKET ত লিখা হ'ব

en: Write passphrase to PACKET
as: পৰিচয়-পংক্তি PACKET ত লিখা হ'ব

en: Write the default secret to PACKET
as: গোপনীয় অবিকল্পিত তথ্য PACKET ত লিখা হ'ব

en: `%s' does not match `%s':
as: `%s' আৰু `%s' ত অমিল:

en: `%s' perhaps does not match `%s'
as: `%s' আৰু `%s' ত সম্ভৱত অমিল আছে

en: `--%s' is only valid with `--%s'
as: `--%s'ৰ ব্যৱহাৰ অকল `--%s'ৰ সৈতে বৈধ
