PulseAudio - en to be translation catalogue (491 entries)

en: 			Part of profile(s): %s
be: 			Частка профілю(яў): %s

en: 			Properties:
    				%s
be: 			Уласцівасці:
    				%s

en: 		%s: %s (sinks: %u, sources: %u, priority: %u, available: %s)
be: 		%s: %s (прыёмнікаў: %u, крыніц: %u, прыярытэт: %u, даступны: %s)

en: 	Active Port: %s
be: 	Актыўны порт: %s

en: 	Active Profile: %s
be: 	Актыўны профіль: %s

en: 	Formats:
be: 	Фарматы:

en: 	Ports:
be: 	Парты:

en: 	Profiles:
be: 	Профілі:

en: 
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
    
      -s, --server=SERVER                   The name of the server to connect to
      -n, --client-name=NAME                How to call this client on the server
be: 
      -h, --help                            Паказаць гэтую даведку
          --version                         Паказаць версію
    
      -s, --server=СЕРВЕР                   Назва сервера для злучэння
      -n, --client-name=НАЗВА               Назва гэтага кліента на серверы

en: 
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
    When no command is given pacmd starts in the interactive mode.
be: 
      -h, --help                            Паказаць гэтую даведку
          --version                         Паказаць версію
    Калі каманда не азначана, pacmd запусціцца ў інтэрактыўным рэжыме.

en: 
    The special names @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ and @DEFAULT_MONITOR@
    can be used to specify the default sink, source and monitor.
be: 
    Адмысловыя назвы: @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ і @DEFAULT_MONITOR@ —
    могуць быць скарыстаны для ўказання агаданага прыёмніка, крыніцы ці манітора.

en: ### Read from configuration file: %s ###
be: ### Прачытана з файла канфігурацыі: %s ###

en: #N
be: НУМАР

en: #N 1|0
be: НУМАР 1|0

en: #N 1|0|toggle
be: НУМАР 1|0|toggle

en: #N FORMATS
be: НУМАР ФАРМАТЫ

en: #N KEY=VALUE
be: НУМАР КЛЮЧ=ЗНАЧЭННЕ

en: #N SINK|SOURCE
be: НУМАР ПРЫЁМНІК|КРЫНІЦА

en: #N VOLUME
be: НУМАР ГУЧНАСЦЬ

en: #N VOLUME [VOLUME ...]
be: НУМАР ГУЧНАСЦЬ [ГУЧНАСЦЬ …]

en: %0.1f GiB
be: %0.1f ГіБ

en: %0.1f KiB
be: %0.1f КіБ

en: %0.1f MiB
be: %0.1f МіБ

en: %s %uch %uHz
be: %s %u-канальны %u Гц

en: %s Input
be: %s уваход

en: %s Output
be: %s выхад

en: %s [-D display] [-S server] [-O sink] [-I source] [-c file]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Show current PulseAudio data attached to X11 display (default)
     -e    Export local PulseAudio data to X11 display
     -i    Import PulseAudio data from X11 display to local environment variables and cookie file.
     -r    Remove PulseAudio data from X11 display
be: %s [-D дысплей] [-S сервер] [-O прыёмнік] [-I крыніца] [-c файл] [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Паказаць бягучыя дадзеныя PulseAudio, прымацаваныя да X11-дысплея (агаданая)
     -e    Экспартаваць дадзеныя PulseAudio у X11-дысплей
     -i    Імпартаваць дадзеныя PulseAudio з X11-дысплея ў лакальныя зменныя асяроддзя.
     -r    Выдаліць дадзеныя PulseAudio з X11-дысплея

en: %u B
be: %u байт

en: (invalid)
be: (некарэктнае)

en: --daemonize expects boolean argument
be: --daemonize чакае булевы аргумент

en: --disable-shm expects boolean argument
be: --disable-shm чакае булевы аргумент

en: --disallow-exit expects boolean argument
be: --disallow-exit чакае булевы аргумент

en: --disallow-module-loading expects boolean argument
be: --disallow-module-loading чакае булевы аргумент

en: --enable-memfd expects boolean argument
be: --enable-memfd чакае булевы аргумент

en: --fail expects boolean argument
be: --fail чакае булевы аргумент

en: --high-priority expects boolean argument
be: --high-priority чакае булевы аргумент

en: --log-level expects log level argument (either numeric in range 0..4 or one of debug, info, notice, warn, error).
be: --log-level чакае значэнне ўзроўню інфарматыўнасці (лікавае ў дыяпазоне 0–4 ці адно з debug, info, notice, warn, error).

en: --log-meta expects boolean argument
be: --log-meta чакае булевы аргумент

en: --log-time expects boolean argument
be: --log-time чакае булевы аргумент

en: --no-cpu-limit expects boolean argument
be: --no-cpu-limit чакае булевы аргумент

en: --realtime expects boolean argument
be: --realtime чакае булевы аргумент

en: --start not supported for system instances.
be: --start не падтрымліваецца для агульнасістэмнага экзэмпляра.

en: --system expects boolean argument
be: --system чакае булевы аргумент

en: --use-pid-file expects boolean argument
be: --use-pid-file чакае булевы аргумент

en: ALSA woke us up to read new data from the device, but there was actually nothing to read.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLIN set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
be: ALSA разбудзіла нас, каб прачытаць новыя дадзеныя з прылады, але, на самай справе, чытаць няма чаго.
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.
    Мы прачнуліся з устаноўленым POLLIN, аднак наступны выклік snd_pcm_avail() вярнуў 0 або іншае значэнне, меншае за min_avail.

en: ALSA woke us up to write new data to the device, but there was actually nothing to write.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLOUT set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
be: ALSA разбудзіла нас, каб запісаць новыя дадзеныя ў прыладу, але, на самай справе, пісаць няма чаго.
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.
    Мы прачнуліся з устаноўленым POLLOUT, аднак наступны выклік snd_pcm_avail() вярнуў 0 або іншае значэнне, меншае за min_avail.

en: Access denied
be: Доступ забаронены

en: Always keeps at least one sink loaded even if it's a null one
be: Заўсёды пакідаць хоць бы адзін прыёмнік загружаным, нават калі ён пусты

en: Amplifier
be: Узмацняльнік

en: Analog Input
be: Аналагавы ўваход

en: Analog Mono
be: Аналагавы мона

en: Analog Mono Duplex
be: Аналагавы мона дуплекс

en: Analog Mono Output
be: Аналагавы монавыхад

en: Analog Output
be: Аналагавы выхад

en: Analog Stereo
be: Аналагавы стэрэа

en: Analog Stereo Duplex
be: Аналагавы стэрэа дуплекс

en: Analog Surround 2.1
be: Аналагавы абʼёмны 2.1

en: Analog Surround 3.0
be: Аналагавы абʼёмны 3.0

en: Analog Surround 3.1
be: Аналагавы абʼёмны 3.1

en: Analog Surround 4.0
be: Аналагавы абʼёмны 4.0

en: Analog Surround 4.1
be: Аналагавы абʼёмны 4.1

en: Analog Surround 5.0
be: Аналагавы абʼёмны 5.0

en: Analog Surround 5.1
be: Аналагавы абʼёмны 5.1

en: Analog Surround 6.0
be: Аналагавы абʼёмны 6.0

en: Analog Surround 6.1
be: Аналагавы абʼёмны 6.1

en: Analog Surround 7.0
be: Аналагавы абʼёмны 7.0

en: Analog Surround 7.1
be: Аналагавы абʼёмны 7.1

en: Audio on @HOSTNAME@
be: Аўдыя на @HOSTNAME@

en: Author: %s
be: Аўтар: %s

en: Automatic Gain Control
be: Аўтаматычнае рэгуляванне ўзмацнення

en: Auxiliary 0
be: Дапаможны 0

en: Auxiliary 1
be: Дапаможны 1

en: Auxiliary 10
be: Дапаможны 10

en: Auxiliary 11
be: Дапаможны 11

en: Auxiliary 12
be: Дапаможны 12

en: Auxiliary 13
be: Дапаможны 13

en: Auxiliary 14
be: Дапаможны 14

en: Auxiliary 15
be: Дапаможны 15

en: Auxiliary 16
be: Дапаможны 16

en: Auxiliary 17
be: Дапаможны 17

en: Auxiliary 18
be: Дапаможны 18

en: Auxiliary 19
be: Дапаможны 19

en: Auxiliary 2
be: Дапаможны 2

en: Auxiliary 20
be: Дапаможны 20

en: Auxiliary 21
be: Дапаможны 21

en: Auxiliary 22
be: Дапаможны 22

en: Auxiliary 23
be: Дапаможны 23

en: Auxiliary 24
be: Дапаможны 24

en: Auxiliary 25
be: Дапаможны 25

en: Auxiliary 26
be: Дапаможны 26

en: Auxiliary 27
be: Дапаможны 27

en: Auxiliary 28
be: Дапаможны 28

en: Auxiliary 29
be: Дапаможны 29

en: Auxiliary 3
be: Дапаможны 3

en: Auxiliary 30
be: Дапаможны 30

en: Auxiliary 31
be: Дапаможны 31

en: Auxiliary 4
be: Дапаможны 4

en: Auxiliary 5
be: Дапаможны 5

en: Auxiliary 6
be: Дапаможны 6

en: Auxiliary 7
be: Дапаможны 7

en: Auxiliary 8
be: Дапаможны 8

en: Auxiliary 9
be: Дапаможны 9

en: Bad state
be: Дрэнны стан

en: Bass Boost
be: Узмацненне басоў

en: Bluetooth Input
be: Bluetooth-уваход

en: Bluetooth Output
be: Bluetooth-выхад

en: Boost
be: Узмацненне

en: Buffer metrics: maxlength=%u, fragsize=%u
be: Метрыкі буфера: maxlength=%u, fragsize=%u

en: Buffer metrics: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u
be: Метрыкі буфера: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u

en: Built-in Audio
be: Убудаванае аўдыя

en: CARD PROFILE
be: КАРТКА ПРОФІЛЬ

en: CARD-NAME|CARD-#N PORT OFFSET
be: НАЗВА_КАРТКІ|№_КАРТЫ ПОРТ ЗРУХ

en: Cannot access autospawn lock.
be: Не атрымалася даступіцца да блакіроўкі для аўтазапуску.

en: Capture audio data from a PulseAudio sound server and write it to STDOUT or the specified file.
be: Захоп аўдыёдадзеных з гукавога сервера PulseAudio і запіс іх у STDOUT ці зададзены файл.

en: Capture audio data from a PulseAudio sound server and write it to a file.
be: Захоп аўдыёдадзеных з гукавога сервера PulseAudio і запіс іх у файл.

en: Car
be: Аўтамабільная сістэма

en: Card #%u
    	Name: %s
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
be: Картка № %u
    	Назва: %s
    	Драйвер: %s
    	Модуль-уладальнік: %s
    	Уласцівасці:
    		%s

en: Channel map doesn't match sample specification
be: Схема каналаў не адпавядае спецыфікацыі сэмплаў

en: Client #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
be: Кліент № %u
    	Драйвер: %s
    	Модуль-уладальнік: %s
    	Уласцівасці:
    		%s

en: Client forked
be: Кліент падвоіўся

en: Clocked NULL sink
be: Сінхронны пусты прыёмнік

en: Connected to device %s (index: %u, suspended: %s).
be: Злучаны з прыладай %s (нумар: %u, прыпынены: %s).

en: Connection established.%s
be: Злучэнне ўстаноўлена.%s

en: Connection failure: %s
be: Злучэнне не ўдалося: %s

en: Connection failure: %s
be: Злучэнне не ўдалося: %s

en: Connection refused
be: Злучэнне адкінута

en: Connection terminated
be: Злучэнне завяршылася

en: Cork request stack is empty: corking stream
be: Стэк запытаў закаркавання пусты — паток закаркоўваецца

en: Cork request stack is empty: uncorking stream
be: Стэк запытаў закаркавання пусты — паток адкаркоўваецца

en: Could not parse latency offset
be: Немагчыма разабраць зрух затрымкі

en: DEPRECATION WARNING: %s
be: Папярэджанне аб састарэласці: %s

en: Daemon not responding.
be: Фонавы сэрвіс не адказвае.

en: Daemon startup failed.
be: Не атрымалася запусціць фонавы сэрвіс.

en: Daemon startup without any loaded modules, refusing to work.
be: Запуск фонавага сэрвісу без якіх-небудзь загружаных модуляў — адмова ад працы.

en: Description: %s
be: Апісанне: %s

en: Device or resource busy
be: Прылада ці рэсурс заняты

en: Digital Input (S/PDIF)
be: Лічбавы ўваход (S/PDIF)

en: Digital Output (S/PDIF)
be: Лічбавы выхад (S/PDIF)

en: Digital Stereo (HDMI)
be: Лічбавы стэрэа (HDMI)

en: Digital Stereo (IEC958)
be: Лічбавы стэрэа (IEC958)

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
be: Лічбавы стэрэа дуплекс (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
be: Лічбавы абʼёмны 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
be: Лічбавы абʼёмны 5.1 (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
be: Лічбавы абʼёмны 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
be: Лічбавы абʼёмны 5.1 (IEC958/DTS)

en: Dock Microphone
be: Мікрафон док-станцыі

en: Docking Station Input
be: Уваход док-станцыі

en: Docking Station Line In
be: Лінейны ўваход док-станцыі

en: Docking Station Microphone
be: Мікрафон док-станцыі

en: Draining connection to server.
be: Зліццё злучэння з серверам.

en: Dummy Output
be: Фіктыўны выхад

en: Entity exists
be: Абʼект існуе

en: Entity killed
be: Абʼект знішчаны

en: Event '%s' on %s #%u
be: Падзея %s %s № %u

en: External Microphone
be: Знешні мікрафон

en: FILENAME SINK|#N
be: НАЗВА_ФАЙЛА ПРЫЁМНІК|НУМАР

en: FILENAME [NAME]
be: НАЗВА_ФАЙЛА [НАЗВА]

en: FRAMES
be: КАДРАЎ

en: Failed to acquire stdio.
be: Не атрымалася атрымаць stdio.

en: Failed to add bind-now-loader.
be: Не атрымалася дадаць bind-now-loader.

en: Failed to allocate new dl loader.
be: Не атрымалася вылучыць новы dl-загрузчык.

en: Failed to change GID: %s
be: Не атрымалася змяніць GID: %s

en: Failed to change UID: %s
be: Не атрымалася змяніць UID: %s

en: Failed to change group list: %s
be: Не атрымалася змяніць спіс груп: %s

en: Failed to create '%s': %s
be: Не атрымалася стварыць «%s»: %s

en: Failed to determine sample specification from file.
be: Не атрымалася вызначыць спецыфікацыю сэмплаў з файла.

en: Failed to drain stream: %s
be: Не атрымалася зліць паток: %s

en: Failed to find group '%s'.
be: Не атрымалася знайсці групу «%s».

en: Failed to find original lt_dlopen loader.
be: Не атрымалася знайсці арыгінальны lt_dlopen-загрузчык.

en: Failed to find user '%s'.
be: Не атрымалася знайсці карыстальніка «%s».

en: Failed to generate sample specification for file.
be: Не атрымалася згенераваць спецыфікацыю сэмплаў для файла.

en: Failed to get FQDN.
be: Не атрымалася атрымаць поўнае даменнае імя (FQDN).

en: Failed to get card information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб картцы: %s

en: Failed to get client information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб кліенце: %s

en: Failed to get latency: %s
be: Не атрымалася атрымаць затрымку: %s

en: Failed to get machine ID
be: Не атрымалася атрымаць ідэнтыфікатар машыны

en: Failed to get module information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб модулі: %s

en: Failed to get sample information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб сэмпле: %s

en: Failed to get server information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб серверы: %s

en: Failed to get sink information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб прыёмніку: %s

en: Failed to get sink input information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб уваходзе прыёмніка: %s

en: Failed to get source information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб крыніцы: %s

en: Failed to get source output information: %s
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб выхадзе крыніцы: %s

en: Failed to get statistics: %s
be: Не атрымалася атрымаць статыстыку: %s

en: Failed to kill PulseAudio daemon.
be: Не атрымалася знішчыць фонавы сэрвіс PulseAudio.

en: Failed to kill daemon: %s
be: Не атрымалася знішчыць сэрвіс: %s

en: Failed to load cookie data
be: Не атрымалася загрузіць дадзеныя cookie

en: Failed to open audio file.
be: Не атрымалася адкрыць аўдыяфайл.

en: Failed to open configuration file: %s
be: Не атрымалася адкрыць файл канфігурацыі: %s

en: Failed to open module %s: %s
be: Не атрымалася адкрыць модуль %s: %s

en: Failed to open sound file.
be: Не атрымалася адкрыць аўдыяфайл.

en: Failed to open target file '%s'.
be: Не атрымалася адкрыць файл журнала «%s».

en: Failed to parse command line.
be: Не атрымалася разабраць камандны радок.

en: Failed to parse command line.
be: Не атрымалася разабраць камандны радок.

en: Failed to parse cookie data
be: Не атрымалася разабраць дадзеныя cookie

en: Failed to parse cookie data
be: Не атрымалася разабраць дадзеныя cookie

en: Failed to parse the argument for --monitor-stream
be: Не атрымалася разабраць значэнне для --monitor-stream

en: Failed to save cookie data
be: Не атрымалася захаваць дадзеныя cookie

en: Failed to set format: invalid format string %s
be: Не атрымалася задаць фармат: некарэктны фармат «%s»

en: Failed to set media name.
be: Не атрымалася ўсталяваць назву патоку.

en: Failed to set monitor stream: %s
be: Не атрымалася ўсталяваць маніторны паток: %s

en: Failed to upload sample: %s
be: Не атрымалася выгрузіць сэмпл: %s

en: Failure to resume: %s
be: Не ўдалося ўзнавіць: %s

en: Failure to suspend: %s
be: Не ўдалося прыпыніць: %s

en: Failure: %s
be: Няўдача: %s

en: Front Center
be: Пярэдні цэнтральны

en: Front Left
be: Пярэдні левы

en: Front Left-of-center
be: Пярэдні левацэнтральны

en: Front Microphone
be: Пярэдні мікрафон

en: Front Right
be: Пярэдні правы

en: Front Right-of-center
be: Пярэдні правацэнтральны

en: GID of user '%s' and of group '%s' don't match.
be: GID карыстальніка «%s» і групы «%s» не супадаюць.

en: General Purpose Equalizer
be: Эквалайзер агульнага прызначэння

en: Got EOF.
be: Дасягнуты канец файла.

en: Got SIGINT, exiting.
be: Атрыманы сігнал SIGINT — выхад.

en: Got SIGINT, exiting.
be: Атрыманы сігнал SIGINT — выхад.

en: Got signal, exiting.
be: Атрыманы сігнал — выхад.

en: Handsfree
be: Хэндс-фры

en: Headphone
be: Навушнік

en: Headphones
be: Навушнікі

en: Headset
be: Гарнітура

en: Headset Microphone
be: Мікрафон гарнітуры

en: HiFi
be: Hi-Fi

en: High Fidelity Capture (A2DP Source)
be: Захоп высокай якасці (A2DP-крыніца)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
be: Прайграванне высокай якасці (A2DP-прыёмнік)

en: Home directory of user '%s' is not '%s', ignoring.
be: Хатні каталог карыстальніка «%s» не «%s» — ігнаруецца.

en: Incompatible protocol version
be: Несумяшчальныя версіі пратаколу

en: Inconsistent volume specification.
be: Супярэчлівае значэнне гучнасці.

en: Input
be: Уваход

en: Input Devices
be: Прылады ўводу

en: Input/Output error
be: Памылка ўводу/вываду

en: Internal Microphone
be: Убудаваны мікрафон

en: Internal error
be: Унутраная памылка

en: Invalid argument
be: Некарэктны аргумент

en: Invalid channel map '%s'
be: Некарэктная схема каналаў «%s»

en: Invalid client name '%s'
be: Некарэктная назва кліента «%s»

en: Invalid latency specification '%s'
be: Некарэктная затрымка «%s»

en: Invalid log target.
be: Некарэктны журнал.

en: Invalid log target: use either 'syslog', 'stderr' or 'auto' or a valid file name 'file:<path>', 'newfile:<path>'.
be: Некарэктны журнал: патрабуецца або адно з «syslog», «stderr», ці «auto», ці існуючы файл «file:<шлях>», «newfile:<шлях>».

en: Invalid mute specification
be: Некарэктная спецыфікацыя абязгучвання

en: Invalid number of volume specifications.
be: Некарэктная колькасць значэнняў гучнасці.

en: Invalid process time specification '%s'
be: Некарэктная спецыфікацыя часу працэсу «%s»

en: Invalid property '%s'
be: Некарэктная ўласцівасць «%s»

en: Invalid resample method '%s'.
be: Некарэктны метад перадыскрэтызацыі «%s».

en: Invalid sample specification
be: Некарэктная спецыфікацыя сэмплаў

en: Invalid server
be: Некарэктны сервер

en: Invalid sink input index
be: Некарэктны нумар уваходу прыёмніка

en: Invalid sink input index specification
be: Некарэктны нумар уваходу прыёмніка

en: Invalid source output index
be: Некарэктны нумар выхаду крыніцы

en: Invalid source output index specification
be: Некарэктны нумар выхаду крыніцы

en: Invalid stream name '%s'
be: Некарэктная назва патоку «%s»

en: Invalid suspend specification.
be: Некарэктная спецыфікацыя прыпынення.

en: Invalid volume specification
be: Некарэктная гучнасць

en: Line In
be: Лінейны ўваход

en: Line Out
be: Лінейны выхад

en: Load Once: %s
be: Загружаць адзін раз: %s

en: Microphone
be: Мікрафон

en: Missing implementation
be: Адсутнічае рэалізацыя

en: Modem
be: Мадэм

en: Module #%u
    	Name: %s
    	Argument: %s
    	Usage counter: %s
    	Properties:
    		%s
be: Модуль № %u
    	Назва: %s
    	Аргументы: %s
    	Лічыльнік выкарыстання: %s
    	Уласцівасці:
    		%s

en: Module initialization failed
be: Не атрымалася ініцыялізаваць модуль

en: Mono
be: Мона

en: Multichannel
be: Шматканальны

en: Multichannel Duplex
be: Шматканальны дуплекс

en: Multichannel Input
be: Шматканальны ўваход

en: Multichannel Output
be: Шматканальны выхад

en: NAME
be: НАЗВА

en: NAME FILENAME
be: НАЗВА НАЗВА_ФАЙЛА

en: NAME SINK|#N
be: НАЗВА ПРЫЁМНІК|НУМАР

en: NAME [ARGS ...]
be: НАЗВА [АРГУМЕНТЫ …]

en: NAME [SINK]
be: НАЗВА [ПРЫЁМНІК]

en: NAME|#N
be: НАЗВА|НУМАР

en: NAME|#N 1|0
be: НАЗВА|НУМАР 1|0

en: NAME|#N 1|0|toggle
be: НАЗВА|НУМАР 1|0|toggle

en: NAME|#N KEY=VALUE
be: НАЗВА|НУМАР КЛЮЧ=ЗНАЧЭННЕ

en: NAME|#N PORT
be: НАЗВА|НУМАР ПОРТ

en: NAME|#N VOLUME
be: НАЗВА|НУМАР ГУЧНАСЦЬ

en: NAME|#N VOLUME [VOLUME ...]
be: НАЗВА|НУМАР ГУЧНАСЦЬ [ГУЧНАСЦЬ …]

en: NUMERIC-LEVEL
be: ЛІКАВЫ ЎЗРОВЕНЬ

en: Name: %s
be: Назва: %s

en: No Amplifier
be: Без ўзмацняльніка

en: No Automatic Gain Control
be: Без аўтаматычнага рэгулявання ўзмацнення

en: No Bass Boost
be: Без ўзмацнення басоў

en: No Boost
be: Без ўзмацнення

en: No PulseAudio daemon running, or not running as session daemon.
be: Няма запушчанага сэрвісу PulseAudio ці ён не працуе як сесійны сэрвіс.

en: No authentication key
be: Няма ключа аўтэнтыфікацыі

en: No data
be: Няма дадзеных

en: No module information available
be: Інфармацыя па модулю не даступна

en: No such entity
be: Няма такога абʼекта

en: No such extension
be: Няма такога пашырэння

en: No valid command specified.
be: Зададзена некарэктная каманда.

en: Not supported
be: Не падтрымліваецца

en: Not yet implemented.
be: Не рэалізованы.

en: Null Output
be: Пусты выхад

en: OK
be: Добра

en: OK, so you are running PA in system mode. Please make sure that you actually do want to do that.
    Please read http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ for an explanation why system mode is usually a bad idea.
be: Добра, вы запусцілі PA у агульнасістэмным рэжыме. Калі ласка, пераканайцеся, што вы на самай справехочаце гэтага.
    Калі ласка, прачытайце http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ для тлумачэння, што агульнасістэмны рэжым — звычайна дрэнная ідэя.

en: Obsolete functionality
be: Састарэлая функцыянальнасць

en: Off
be: Адключаны

en: On
be: Уключаны

en: Opening a %s stream with sample specification '%s' and channel map '%s'.
be: Адкрыццё патоку %s з спецыфікацыяй сэмплаў «%s» і схемай каналаў «%s».

en: Output Devices
be: Прылады вываду

en: PATHNAME
be: ШЛЯХ

en: Path: %s
be: Шлях: %s

en: Phone
be: Тэлефон

en: Play back audio data from STDIN or the specified file on a PulseAudio sound server.
be: Прайграванне аўдыёдадзеных з STDIN ці зададзенага аўдыёфайла на гукавым серверы PulseAudio.

en: Play back encoded audio files on a PulseAudio sound server.
be: Прайграванне кадаваных аўдыёфайлаў на гукавым серверы PulseAudio.

en: Playback stream drained.
be: Паток прайграванне зліты.

en: Please specify a sample file to load
be: Калі ласка, задайце файл сэмплаў для загрузкі

en: Portable
be: Партатыўная сістэма

en: Premature end of file
be: Заўчасны канец файла

en: Protocol error
be: Памылка пратакола

en: PulseAudio Sound Server
be: Гукавы сервер PulseAudio

en: PulseAudio Sound System
be: Гукавая сістэма PulseAudio

en: Radio
be: Радыё

en: Rear Center
be: Задні цэнтральны

en: Rear Left
be: Задні левы

en: Rear Microphone
be: Задні мікрафон

en: Rear Right
be: Задні правы

en: Received message for unknown extension '%s'
be: Атрымана паведамленне для невядомага пашырэння «%s»

en: Root privileges required.
be: Патрабуюцца прывілеі карыстальніка root.

en: Running in system mode, but --disallow-exit not set.
be: Выконваецца ў агульнасістэмным рэжыме, але --disallow-exit не зададзены.

en: Running in system mode, but --disallow-module-loading not set.
be: Выконваецца ў агульнасістэмным рэжыме, але --disallow-module-loading не зададзены.

en: Running in system mode, forcibly disabling SHM mode.
be: Выконваецца ў агульнасістэмным рэжыме — прымусова адключаны SHM-рэжым.

en: Running in system mode, forcibly disabling exit idle time.
be: Выконваецца ў агульнасістэмным рэжыме — прымусова адключана завяршэнне работы па бяздзеянню.

en: Sample #%u
    	Name: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Duration: %0.1fs
    	Size: %s
    	Lazy: %s
    	Filename: %s
    	Properties:
    		%s
be: Сэмпл № %u
    	Назва: %s
    	Спецыфікацыя: %s
    	Схема каналаў: %s
    	Гучнасць: %s
    	        баланс %0.2f
    	Працягласць: %0.1fs
    	Памер: %s
    	Лянівы: %s
    	Назва файла: %s
    	Уласцівасці:
    		%s

en: Sample cache size: %s
be: Памер кэшу сэмплаў: %s

en: Server String: %s
    Library Protocol Version: %u
    Server Protocol Version: %u
    Is Local: %s
    Client Index: %u
    Tile Size: %zu
be: Серверны радок: %s
    Версія пратакола бібліятэкі: %u
    Версія пратакола сервера: %u
    Ці лакальны: %s
    Нумар кліента: %u
    Памер блока: %zu

en: Server: %s
be: Сервер: %s

en: Side Left
be: Бакавы левы

en: Side Right
be: Бакавы правы

en: Sink #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s
    	Monitor Source: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
be: Прыёмнік № %u
    	Стан: %s
    	Назва: %s
    	Апісанне: %s
    	Драйвер: %s
    	Спецыфікацыя сэмлаў: %s
    	Схема каналаў: %s
    	Модуль-уладальнік: %u
    	Абязгучаны: %s
    	Гучнасць: %s
    	        баланс %0.2f
    	Базавая гучнасць: %s
    	Маніторная крыніца: %s
    	Затрымка: %0.0f мкс, сканфігуравана %0.0f мкс
    	Флагі: %s%s%s%s%s%s%s
    	Уласцівасці:
    		%s

en: Sink Input #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Client: %s
    	Sink: %u
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Format: %s
    	Corked: %s
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Buffer Latency: %0.0f usec
    	Sink Latency: %0.0f usec
    	Resample method: %s
    	Properties:
    		%s
be: Уваход прыёмніка № %u
    	Драйвер: %s
    	Модуль-уладальнік: %s
    	Кліент: %s
    	Прыёмнік: %u
    	Спецыфікацыя сэмплаў: %s
    	Схема каналаў: %s
    	Фармат: %s
    	Закаркаваны: %s
    	Абязгучаны: %s
    	Гучнасць: %s
    	        баланс %0.2f
    	Затрымка буфера: %0.0f мкс
    	Затрымка прыёмніка: %0.0f мкс
    	Метад перадыскрэтызацыі: %s
    	Уласцівасці:
    		%s

en: Sink: %s
be: Прыёмнік: %s

en: Source #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s
    	Monitor of Sink: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
be: Крыніца № %u
    	Стан: %s
    	Назва: %s
    	Апісанне: %s
    	Драйвер: %s
    	Спецыфікацыя сэмплаў: %s
    	Схема каналаў: %s
    	Модуль-уладальнік: %u
    	Абязгучана: %s
    	Гучнасць: %s
    	        баланс %0.2f
    	Базавая гучнасць: %s
    	Ці манітор прыёмніка: %s
    	Затрымка: %0.0f мкс, сканфігуравана %0.0f мкс
    	Флагі: %s%s%s%s%s%s
    	Уласцівасці:
    		%s

en: Source Output #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Client: %s
    	Source: %u
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Format: %s
    	Corked: %s
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Buffer Latency: %0.0f usec
    	Source Latency: %0.0f usec
    	Resample method: %s
    	Properties:
    		%s
be: Выхад крыніцы № %u
    	Драйвер: %s
    	Модуль-уладальнік: %s
    	Кліент: %s
    	Крыніца: %u
    	Спецыфікацыя сэмплаў: %s
    	Схема каналаў: %s
    	Фармат: %s
    	Закаркаваны: %s
    	Абязгучаны: %s
    	Гучнасць: %s
    	        баланс %0.2f
    	Затрымка буфера: %0.0f мкс
    	Затрымка крыніцы: %0.0f мкс
    	Метад перадыскрэтызацыі: %s
    	Уласцівасці:
    		%s

en: Source: %s
be: Крыніца: %s

en: Speaker
be: Дынамік

en: Speakers
be: Дынамікі

en: Specify nothing, or one of: %s
be: Нічога не задавайце ці адно з: %s

en: Start the PulseAudio Sound System
be: Запуск гукавой сістэмы PulseAudio

en: Stereo
be: Стэрэа

en: Stream buffer attributes changed.%s
be: Змяніліся атрыбуты буфера патоку.%s

en: Stream device resumed.%s
be: Паток узноўлены.%s

en: Stream device suspended.%s
be: Паток прыпынены.%s

en: Stream error: %s
be: Памылка патоку: %s

en: Stream moved to device %s (%u, %ssuspended).%s
be: Паток перасунуты ў прыладу %s (%u, %sпрыпынены).%s

en: Stream overrun.%s
be: Паток перапоўнены.%s

en: Stream started.%s
be: Паток запушчаны.%s

en: Stream successfully created.
be: Паток паспяхова створаны.

en: Stream underrun.%s
be: Паток спустошаны.%s

en: Subwoofer
be: Сабвуфер

en: Surround 4.0
be: Абʼёмны 4.0

en: Surround 4.1
be: Абʼёмны 4.1

en: Surround 5.0
be: Абʼёмны 5.0

en: Surround 5.1
be: Абʼёмны 5.1

en: Surround 7.1
be: Абʼёмны 7.1

en: System mode refused for non-root user. Only starting the D-Bus server lookup service.
be: Агульнасістэмны рэжым немагчымы для звычайнага карыстальніка. Будзе запушчаны толькі сэрвіс пошуку D-Bus-сервера.

en: System wide mode unsupported on this platform.
be: Агульнасістэмны рэжым не падтрымліваецца на гэтай платформе.

en: TARGET
be: МЭТА

en: The specified default channel map has a different number of channels than the specified default number of channels.
be: У агаданай схеме каналаў колькасць каналаў не супадае з агаданай колькасцю каналаў.

en: This program is not intended to be run as root (unless --system is specified).
be: Гэтая праграма не прызначана для запуску пад карыстальнікам root (акрамя выпадку, калі зададзены параметр --system).

en: Time: %0.3f sec; Latency: %0.0f usec.
be: Час: %0.3f с; Затрымка: %0.0f мкс.

en: Timeout
be: Таймаут

en: Too large
be: Занадта вялікі

en: Too many arguments.
be: Занадта шмат аргументаў.

en: Top Center
be: Верхні цэнтральны

en: Top Front Center
be: Верхні пярэдні цэнтральны

en: Top Front Left
be: Верхні пярэдні левы

en: Top Front Right
be: Верхні пярэдні правы

en: Top Rear Center
be: Верхні задні цэнтральны

en: Top Rear Left
be: Верхні задні левы

en: Top Rear Right
be: Верхні задні правы

en: Tried to open target file '%s', '%s.1', '%s.2' ... '%s.%d', but all failed.
be: Не атрымалася адкрыць файлы журнала «%s», «%s.1», «%s.2» … «%s.%d».

en: Tunnel for %s@%s
be: Тунэль для %s@%s

en: Tunnel to %s/%s
be: Тунэль да %s/%s

en: Unknown command
be: Невядомая каманда

en: Unknown error code
be: Невядомы код памылкі

en: Unknown file format %s.
be: Невядомая фармат файла %s.

en: Usage: %s
be: Выкарыстанне: %s

en: User Name: %s
    Host Name: %s
    Server Name: %s
    Server Version: %s
    Default Sample Specification: %s
    Default Channel Map: %s
    Default Sink: %s
    Default Source: %s
    Cookie: %04x:%04x
be: Імя карыстальніка: %s
    Назва вузла: %s
    Назва сервера: %s
    Версія сервера: %s
    Агаданая спецыфікацыя сэмлаў: %s
    Агаданая схема каналаў: %s
    Агаданы прыёмнік: %s
    Агаданая крыніца: %s
    Cookie: %04x:%04x

en: User-configured server at %s, refusing to start/autospawn.
be: Выяўлены сервер карыстальніка ў %s — адмова ад запуску.

en: User-configured server at %s, which appears to be local. Probing deeper.
be: Выяўлены сервер карыстальніка ў %s, які ўяўляецца як лакальны — прадаўжаем запуск.

en: Using sample spec '%s', channel map '%s'.
be: Выкарыстоўваецца спецыфікацыя сэмплаў «%s» і схема каналаў «%s».

en: Version: %s
be: Версія: %s

en: Video
be: Відэа

en: Virtual LADSPA sink
be: Віртуальны LADSPA-прыёмнік

en: Virtual surround sink
be: Віртуальны абʼёмны прыёмнік

en: Volume outside permissible range.
be: Гучнасць па-за дапушчальны дыяпазоне.

en: WARNING: Child process terminated by signal %u
be: Папярэджанне: даччын працэс завяршыўся па сігналу %u

en: WARNING: Sound server is not local, not suspending.
be: Папярэджанне: Нелакальны гукавы сервер не прыпыняецца.

en: Warning: Failed to determine channel map from file.
be: Папярэджанне: Не атрымалася вызначыць схему каналаў з файла.

en: Warning: Failed to determine sample specification from file.
be: Папярэджанне: Не атрымалася вызначыць спецыфікацыю сэмплаў з файла.

en: Warning: Received more uncork requests than cork requests.
be: Папярэджанне: Атрымана запытаў адкаркавання больш, чым запытаў закаркавання.

en: Warning: failed to write channel map to file.
be: Папярэджанне: не атрымалася запісаць схему каналаў у файл.

en: Warning: specified sample specification will be overwritten with specification from file.
be: Папярэджанне: зададзеная спецыфікацыя сэмплаў будзе перапісана спецыфікацыяй сэмплаў з файла.

en: You have to specify a card name/index and a profile name
be: Неабходна задаць нумар ці назву карткі і назву профілю

en: You have to specify a card name/index, a port name and a latency offset
be: Неабходна задаць нумар ці назву карткі, назву порту і зрух затрымкі.

en: You have to specify a module index or name
be: Неабходна задаць нумар модуля ці яго назву

en: You have to specify a module name and arguments.
be: Неабходна задаць назву модуля і аргументы.

en: You have to specify a sample name to play
be: Неабходна задаць назву сэмпла для прайгравання

en: You have to specify a sample name to remove
be: Неабходна задаць назву сэмпла для выдалення

en: You have to specify a sink index and a semicolon-separated list of supported formats
be: Неабходна задаць нумар прыёмніка і спіс фарматаў, падзеленых кропкамі з коскамі

en: You have to specify a sink input index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
be: Неабходна задаць нумар уваходу прыёмніка і дзеянне абязгучвання (0 — адключыць, 1 — уключыць, toggle — пераключыць)

en: You have to specify a sink input index and a sink
be: Неабходна задаць нумар уваходу прыёмніка і прыёмнік

en: You have to specify a sink input index and a volume
be: Неабходна задаць нумар ўваходу прыёмніка і гучнасць

en: You have to specify a sink name
be: Неабходна задаць назву прыёмніка

en: You have to specify a sink name/index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
be: Неабходна задаць нумар ці назву прыёмніка і дзеянне абязгучвання (0 — адключыць, 1 — уключыць, toggle — пераключыць)

en: You have to specify a sink name/index and a port name
be: Неабходна задаць нумар ці назву прыёмніка і назву порта

en: You have to specify a sink name/index and a volume
be: Неабходна задаць нумар ці назву прыёмніка і гучнасць

en: You have to specify a source name
be: Неабходна задаць назву крыніцы

en: You have to specify a source name/index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
be: Неабходна задаць нумар ці назву крыніцы і дзеянне абязгучвання (0 — адключыць, 1 — уключыць, toggle — пераключыць)

en: You have to specify a source name/index and a port name
be: Неабходна задаць нумар ці назву крыніцы і назву порта

en: You have to specify a source name/index and a volume
be: Неабходна задаць нумар ці назву крыніцы і гучнасць

en: You have to specify a source output index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
be: Неабходна задаць нумар выхаду крыніцы і дзеянне абязгучвання (0 — адключыць, 1 — уключыць, toggle — пераключыць)

en: You have to specify a source output index and a source
be: Неабходна задаць нумар выхаду крыніцы і крыніцу

en: You have to specify a source output index and a volume
be: Неабходна задаць нумар выхаду крыніцы і гучнасць

en: You may not specify more than one sink. You have to specify a boolean value.
be: Вы не можаце задаць больш аднаго прыёмніка. Неабходна задаць булева значэнне.

en: You may not specify more than one source. You have to specify a boolean value.
be: Вы не можаце задаць больш адной крыніцы. Неабходна задаць булева значэнне.

en: [%s:%u] Invalid channel map '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктная схема каналаў «%s».

en: [%s:%u] Invalid fragment size '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктная даўжыня фрагмента «%s».

en: [%s:%u] Invalid log level '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктны ўзровень інфармавання «%s».

en: [%s:%u] Invalid log target '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктны журнал «%s».

en: [%s:%u] Invalid nice level '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктны ўзровень прыярытэту (nice) «%s».

en: [%s:%u] Invalid number of fragments '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктная колькасць фрагментаў «%s».

en: [%s:%u] Invalid resample method '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктны метад перадыскрэтызацыі «%s».

en: [%s:%u] Invalid rlimit '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктны rlimit «%s».

en: [%s:%u] Invalid sample channels '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктная колькасць каналаў «%s».

en: [%s:%u] Invalid sample format '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктны фармат сэмлаў «%s».

en: [%s:%u] Invalid sample rate '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктная частата дыскрэтызацыі «%s».

en: [%s:%u] Invalid server type '%s'.
be: [%s:%u] Некарэктны тып сервера «%s».

en: [TYPE]
be: [ТЫП]

en: [options]
be: [параметры]

en: autoclean=<automatically unload unused filters?>
be: autoclean=<аўтаматычна выгрузіць нявыкарыстаныя фільтры?>

en: bidirectional
be: двунакіраваны

en: card
be: карткі

en: change
be: змяненне

en: client
be: кліента

en: fork() failed: %s
be: fork() пацярпела няўдачу: %s

en: input
be: увод

en: invalid
be: некарэктны

en: io_new() failed.
be: io_new() пацярпела няўдачу.

en: module
be: модуля

en: n/a
be: н/д

en: new
be: зʼяўленне

en: no
be: не

en: not
be: не

en: output
be: вывад

en: pa_context_connect() failed: %s
be: pa_context_connect() пацярпела няўдачу: %s

en: pa_context_new() failed.
be: pa_context_new() пацярпела няўдачу.

en: pa_context_new() failed.
be: pa_context_new() пацярпела няўдачу.

en: pa_context_rttime_new() failed.
be: pa_context_rttime_new() пацярпела няўдачу.

en: pa_core_new() failed.
be: pa_core_new() пацярпела няўдачу.

en: pa_mainloop_new() failed.
be: pa_mainloop_new() пацярпела няўдачу.

en: pa_mainloop_new() failed.
be: pa_mainloop_new() пацярпела няўдачу.

en: pa_mainloop_run() failed.
be: pa_mainloop_run() пацярпела няўдачу.

en: pa_mainloop_run() failed.
be: pa_mainloop_run() пацярпела няўдачу.

en: pa_pid_file_create() failed.
be: pa_pid_file_create() пацярпела няўдачу.

en: pa_stream_begin_write() failed: %s
be: pa_stream_begin_write() пацярпела няўдачу: %s

en: pa_stream_connect_playback() failed: %s
be: pa_stream_connect_playback() пацярпела няўдачу: %s

en: pa_stream_connect_record() failed: %s
be: pa_stream_connect_record() пацярпела няўдачу: %s

en: pa_stream_get_buffer_attr() failed: %s
be: pa_stream_get_buffer_attr() пацярпела няўдачу: %s

en: pa_stream_new() failed: %s
be: pa_stream_new() пацярпела няўдачу: %s

en: pa_stream_peek() failed: %s
be: pa_stream_peek() пацярпела няўдачу: %s

en: pa_stream_update_timing_info() failed: %s
be: pa_stream_update_timing_info() пацярпела няўдачу: %s

en: pa_stream_write() failed: %s
be: pa_stream_write() пацярпела няўдачу: %s

en: pacat %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
be: pacat %s
    Скампілявана з libpulse %s
    Звязана з libpulse %s

en: pacmd %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
be: pacmd %s
    Скампілявана з libpulse %s
    Звязана з libpulse %s

en: pactl %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
be: pactl %s
    Скампілявана з libpulse %s
    Звязана з libpulse %s

en: pasuspender %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
be: pasuspender %s
    Скампілявана з libpulse %s
    Звязана з libpulse %s

en: pipe() failed: %s
be: pipe() пацярпела няўдачу: %s

en: playback
be: прайграванне

en: poll(): %s
be: read(): %s

en: read() failed: %s
be: read() пацярпела няўдачу: %s

en: recording
be: запіс

en: remove
be: выдаленне

en: sample-cache
be: кэша сэмплаў

en: server
be: сервера

en: setsid() failed: %s
be: setsid() пацярпела няўдачу: %s

en: sink
be: прыёмніка

en: sink-input
be: уваходу прыёмніка

en: sink_name=<name of the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_master=<sink to connect to> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically> use_volume_sharing=<yes or no>
be: sink_name=<назва прыёмніка> sink_properties=<уласцівасці прыёмніка> sink_master=<прыёмнік, з якім злучыцца> format=<фармат сэмлаў> rate=<частата сэмлаў> channels=<колькасць каналаў> channel_map=<схема каналаў> autoloaded=<зададзены, калі гэты модуль загружаны аўтаматычна> use_volume_sharing=<yes ці no>

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
be: Выклік snd_pcm_avail_delay() вярнуў дзіўнае значэнне: затрымка %lu меншая за даступную %lu.
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.

en: source
be: крыніцы

en: source-output
be: выхаду крыніцы

en: source_name=<name for the source> source_properties=<properties for the source> source_master=<name of source to filter> sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_master=<name of sink to filter> adjust_time=<how often to readjust rates in s> adjust_threshold=<how much drift to readjust after in ms> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> aec_method=<implementation to use> aec_args=<parameters for the AEC engine> save_aec=<save AEC data in /tmp> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically> use_volume_sharing=<yes or no> use_master_format=<yes or no>
be: source_name=<назва крыніцы> source_properties=<уласьцівасьці крыніцы> source_master=<назва крыніцы для фільтрацыі> sink_name=<назва прыёмніка> sink_properties=<уласьцівасьці прыёмніка> sink_master=<назва прыёмніка для фільтрацыі> adjust_time=<частата карэтыроўкі ў секундах> adjust_threshold=<велічыня дрэйфу ў мілісекундах, пасля якой патрабуецца карэтыроўка> format=<фармат сэмлаў> rate=<частата сэмлаў> channels=<колькасць каналаў> channel_map=<схема каналаў> aec_method=<скарыстаная рэалізацыя> aec_args=<параметры сістэмы рэхападаўлення>save_aec=<захоўваць дадзеныя рэхападаўлення ў /tmp> autoloaded=<зададзены, калі гэты модуль загружаны аўтаматычна> use_volume_sharing=<yes ці no> use_master_format=<yes ці no>

en: unknown
be: невядомая

en: waitpid(): %s
be: fork(): %s

en: write() failed: %s
be: write() пацярпела няўдачу: %s

en: xcb_connect() failed
be: xcb_connect() пацярпела няўдачу

en: xcb_connection_has_error() returned true
be: Выклік xcb_connection_has_error() вярнуў true

en: yes
be: так
