tracker master - en to bg translation catalogue (598 entries)

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
bg[0]:  %2.2d час
bg[1]:  %2.2d часа

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
bg[0]:  %2.2d минута
bg[1]:  %2.2d минути

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
bg[0]:  %2.2d секунда
bg[1]:  %2.2d секунди

en:  %2.2dh
bg:  %2.2d ч

en:  %2.2dm
bg:  %2.2d м

en:  %2.2ds
bg:  %2.2d с

en:  %d day |  %d days
bg[0]:  %d ден
bg[1]:  %d дни

en:  %dd
bg:  %d д

en: %d Page | %d Pages
bg[0]: %d страница
bg[1]: %d страници

en: %ld day ago | %ld days ago
bg[0]: Преди %ld ден
bg[1]: Преди %ld дена

en: %ld day from now | %ld days from now
bg[0]: След %ld ден
bg[1]: След %ld дена

en: %s remaining
bg: остава: %s

en: '%s' is not a tracker command. See 'tracker --help'
bg: „%s“ не е команда на tracker. Вижте „tracker --help“

en: (Re)indexing file was successful
bg: Успешно ново индексиране на файл

en: - Extract file meta data
bg: — извличане на метаданните на файла

en: - start the application data miner
bg: — стартиране на анализа на данните от програмите

en: - start the feeds indexer
bg: — стартиране на индексирането на емисии

en: - start the tracker daemon
bg: — стартиране на демона за индексиране

en: - start the tracker indexer
bg: — стартиране на индексирането

en: - start the tracker writeback service
bg: — стартиране на пакетния запис

en: - start the user guides data miner
bg: — стартиране на анализа на потребителските ръководства

en: APPS
bg: ПРОГРАМИ

en: Actions (--backup, --restore, --index-file and --import) can not be used with --reindex-mime-type
bg: Опциите за действия — „--backup“, „--restore“, „--index-file“ или „--import“ са несъвместими с „--reindex-mime-type“

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
bg: Добавяне на етикет (ако няма ФАЙЛове, ЕТИКЕТът не се прилага към никой файл)

en: Add and delete actions can not be used together
bg: Не може едновременно да се трие и добавя

en: Add directory to be indexed
bg: Добавяне на папка за индексиране

en: Add feed (must be used with --title)
bg: Добавяне на емисия (изисква и опцията „--title“)

en: Add tag
bg: Добавяне на етикет

en: Adding a feed requires --add-feed and --title
bg: Добавянето на емисия изисква задаването и на двете опции: „--add-feed“ и „--title“

en: Album | Albums
bg[0]: Албум
bg[1]: Албуми

en: Albums
bg: Албуми

en: All data miners are idle, indexing complete
bg: Всички анализатори бездействат, индексирането завърши

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
bg: Пропуснати са всички свойства „nie:plainTextContent“

en: All posts
bg: Всички статии

en: An 'index' is an ordered referenced to a piece of data. We use indexes to be able to quickly find your information and content.
bg: Индексът е подреден списък от препратки към определени данни. Чрез индексите може да се търси много по-бързо.

en: Application | Applications
bg[0]: Програма
bg[1]: Програми

en: Applications
bg: Програми

en: Applications data miner
bg: Анализатор на данните от програмите

en: Artists
bg: Изпълнители

en: Attempting to pause miner '%s' with reason '%s'
bg: Опит за пауза на анализатор „%s“ със следната причина „%s“

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
bg: Опит за подновяване на работата на анализатора „%s“ с бисквитка %d

en: Audio | Audios
bg[0]: Аудио клип
bg[1]: Аудио клипове

en: Available tracker commands are:
bg: Съществуващите команди на tracker са:

en: Avoid any directory containing a file blacklisted here
bg: Списък с шаблони за имена на файлове, които карат папката, която ги съдържа, да не се индексира

en: Backing up database
bg: Резервно копиране на базата от данни

en: Backup current index / database to the file provided
bg: Резервно копиране на индексите/базите от данни към указания файл

en: Backup, restore, import and (re)index by MIME type or file name
bg: Резервно копие, възстановяване от резервно копие, внасяне и индексиране (наново) по вид MIME или име на файл

en: Bookmark | Bookmarks
bg[0]: Отметка
bg[1]: Отметки

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: By usage
bg: По пренадзначиение

en: CLASS
bg: КЛАС

en: CLASS/PROPERTY
bg: КЛАС/СВОЙСТВО

en: COOKIE
bg: БИСКВИТКА

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
bg: Проверка дали ФАЙЛът подлежи на индексиране според настройките

en: Classes
bg: Класове

en: Collect debug information useful for problem reporting and investigation, results are output to terminal
bg: Събиране на информация за изчистване на грешки. Резултатите се извеждат в терминала

en: Common statuses include
bg: Чести състояния са

en: Components
bg: Компоненти

en: Configuration
bg: Настройки

en: Configure file indexing with Tracker
bg: Настройване на индексирането на файлове чрез Tracker

en: Contact | Contacts
bg[0]: Контакт
bg[1]: Контакти

en: Contacts
bg: Контакти

en: Control
bg: Управление

en: Cookie is %d
bg: Бисквитката е %d

en: Cookie not recognized to resume paused miner
bg: Несъвпадаща бисквитка, затова анализаторът на пауза не може да продължи

en: Could not (re)index file
bg: Файлът не може да се индексира (наново)

en: Could not (re)index file, manager could not be created, %s
bg: Файлът не може да се индексира (наново), не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Could not add feed
bg: Не може да се добави емисия

en: Could not add tag
bg: Не може да се добави етикет

en: Could not add tag to files
bg: Не могат да се добавят етикети към файловете

en: Could not backup database
bg: Не може да се създаде резервно копие на базата от данни

en: Could not call tracker_sparql_cursor_next() on SPARQL query
bg: Функцията „tracker_sparql_cursor_next()“ не може да се изпълни върху заявката на SPARQL

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
bg: Не може да се създаде посредник през D-Bus към „tracker-store“

en: Could not create tree: class properties query failed
bg: Не може да се създаде дърво: неуспешна заявка за свойства на клас

en: Could not create tree: subclass query failed
bg: Не може да се създаде дърво: неуспешна заявка за подклас

en: Could not establish a connection to Tracker
bg: Не може да се установи връзка с основния процес на индексирането

en: Could not find indexed properties
bg: Не могат да се намерят индексирани свойства

en: Could not find notify classes
bg: Класовете за известяване не могат да бъдат открити

en: Could not find property for class prefix, e.g. :Resource in 'rdfs:Resource'
bg: Не може да се открие свойство за префикс на клас (напр. „:Resource“ в „rdfs:Resource“)

en: Could not get D-Bus connection
bg: Не може да се установи връзка с D-BUS

en: Could not get GSettings for miners, manager could not be created, %s
bg: Настройките за анализаторите не могат да се получат от GSettings. Управлението им не може да се стартира, %s

en: Could not get SPARQL connection
bg: Не може да се установи връзка за SPARQL

en: Could not get Tracker statistics
bg: Не може да се получи статистика за Tracker

en: Could not get UTF-8 path from path
bg: Не може да се получи вариант в UTF-8 на този път

en: Could not get all tags
bg: Не могат да бъдат получени всички етикети

en: Could not get all tags in the database
bg: Не могат да се получат всички етикети в базата от данни

en: Could not get basic status for Tracker
bg: Не може да се установи състоянието на основния процес на индексирането

en: Could not get display name for miner '%s'
bg: Името на анализатора „%s“ не може да се получи

en: Could not get file URNs
bg: Не могат да се получат URN-ите (имената на ресурсите) на файловете

en: Could not get files for matching tags
bg: Не могат да се получат файловете с определен етикет

en: Could not get files related to tag
bg: Не могат да се получат файловете с определен етикет

en: Could not get namespace prefixes
bg: Префиксите за пространства от имена не могат да бъдат получени.

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
bg: Не могат да се получат подробни данни за паузата, не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Could not get search results
bg: Резултатите от търсенето не могат да бъдат получени

en: Could not get statistics
bg: Статистиката не може да бъде получена

en: Could not get status from miner: %s
bg: Не може да бъде получено състоянието на анализатора: %s

en: Could not get status, manager could not be created, %s
bg: Състоянието не може да бъде получено, не може да бъде създадено управление на процесите: %s

en: Could not get tag by label
bg: Не може да се получи етикет по име

en: Could not kill process %d - '%s'
bg: Процес %d не може да се убие — „%s“

en: Could not list class prefixes
bg: Префиксите на класовете не могат да бъдат изброени

en: Could not list classes
bg: Класовете не могат да бъдат изброени

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
bg: Анализаторите не могат да бъдат изведени, не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Could not list properties
bg: Свойствата не могат да бъдат изведени

en: Could not open '%s'
bg: „%s“ не може да се отвори

en: Could not open /proc
bg: Не може да се отвори папката „/proc“

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
bg: Анализаторът не може да се постави на пауза. Не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Could not pause miner: %s
bg: Анализаторът не може да бъде поставен на пауза: %s

en: Could not read file
bg: Не може да се прочете файл

en: Could not reindex mimetypes
bg: Видовете по MIME не могат да бъдат индексирани наново

en: Could not reindex mimetypes, manager could not be created, %s
bg: Видовете по MIME не могат да бъдат индексирани наново, не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Could not remove tag
bg: Етикетът не може да се изтрие

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
bg: Работата на анализатора не може да бъде подновена, не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Could not resume miner: %s
bg: Работата на анализатора не може да бъде подновена: %s

en: Could not retrieve tags for the current selection
bg: Етикетите за текущо избраните обекти не могат да бъдат получени

en: Could not retrieve tracker-store progress
bg: Напредъкът на процеса за съхранение на индексите „tracker-store“ не може да бъде получен

en: Could not retrieve tracker-store status
bg: Състоянието на процеса за съхранение на индексите „tracker-store“ не може да бъде получено

en: Could not run SPARQL query
bg: Заявката на SPARQL не може да бъде изпълнена

en: Could not run query
bg: Не може да се изпълни заявката

en: Could not run update
bg: Обновяването не може да се изпълни

en: Could not search classes
bg: Класовете не могат да се търсят

en: Could not search properties
bg: Свойствата не могат да се търсят

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
bg: Анализаторите и управлението не могат да се стартират: %s

en: Could not stat() file
bg: Файлът не може да се открие от функцията „stat()“

en: Could not terminate process %d - '%s'
bg: Процес %d не може да се прекъсне — „%s“

en: Could not update tags
bg: Етикетите не могат да се обновят

en: Could not update tags for file
bg: Етикетите на файла не може да се обновяват

en: Crawling interval
bg: Интервал на индексиране

en: Crawling recursively directory '%s'
bg: Рекурсивно индексиране на папка „%s“

en: Crawling single directory '%s'
bg: Нерекурсивно индексиране на папка „%s“

en: Crawls and processes files on the file system
bg: Индексиране на файловете във файловата система

en: Crawls and processes user guides in shared areas
bg: Индексиране на потребителските ръководства в споделените части на файловата система

en: Create, list or delete tags for indexed content
bg: Създаване, извеждане или изтриване на етикети за индексираното съдържание

en: Currently indexed
bg: Индексиране

en: Data Set
bg: Размер на данните

en: Data Statistics
bg: Статистика за данните

en: Data is still being indexed
bg: Данните все още се индексират

en: Data object '%s' currently does not exist
bg: Не съществува обект с данни „%s“

en: Data object '%s' currently exists
bg: Съществува обект с данни „%s“

en: Data store is not available
bg: Съхранените данни липсват

en: Database is currently empty
bg: Базата от данни в момента е празна

en: Days before deleting removable devices:
bg: Дни преди изтриваното на индексите за преносими устройства

en: Default View
bg: Стандартен изглед

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
bg: Изтриване на етикет (ако няма ФАЙЛове, ЕТИКЕТът се изтрива от всички файлове)

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
bg: Описание на под- и надкласовете (може да се комбинира с опцията „-s“ за оцветяване на части от дървото и „-p“ за извеждане на свойствата)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
bg: Описание на етикет (може да се използва само с „--add“)

en: Desktop Search
bg: Търсене на компютъра

en: Desktop Search preferences
bg: Настройки на търсенето

en: Desktop Search user interface using Tracker
bg: Търсене с помощта на Tracker

en: Directories
bg: Папки

en: Directories to index non-recursively
bg: Папки за нерекурсивно индексиране

en: Directories to index recursively
bg: Папки за рекурсивно индексиране

en: Directory
bg: Папка

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on contents)
bg: Папката НЕ подлежи на анализ (според съдържанието си)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on rules)
bg: Папката НЕ подлежи на анализ (според правилата)

en: Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
bg: Папката НЕ подлежи на следене (според настройките)

en: Directory is eligible to be mined (based on contents)
bg: Папката подлежи на анализ (според съдържанието си)

en: Directory is eligible to be mined (based on rules)
bg: Папката подлежи на анализ (според правилата)

en: Directory is eligible to be monitored (based on config)
bg: Папката подлежи на следене (според настройките)

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
bg: Изключване на пълнотекстовото търсене. Автоматично включва и „--disable-snippets“

en: Disable color when printing snippets and results
bg: Без цвят при извеждането на резултатите и откъсите от тях

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
bg: Без извеждане на откъси от резултатите. Те се показват само за някои категории, напр. документи, музика…

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
bg: Без спиране след 30 секунди бездействие

en: Disabled
bg: Изключено

en: Disk Information
bg: Свободно място

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
bg: Праг на дисковото пространство, при който индексирането спира. Стойността „-1“ маха ограничението на прага.

en: Display found images
bg: Показване на откритите изображения

en: Display results by category, for example, Music, Videos, Applications, etc. This includes searching the contents of files where applicable.
bg: Извеждане на резултатите по категории, напр. Музика, Видео, Програми и т.н. Това включва и търсенето в съдържанието на файловете, когато това се налага.

en: Display results by files found in a list
bg: Показване на резултатите като списък

en: Displays version information
bg: Извеждане на информацията за версията

en: Do nothing
bg: Нищо да не се прави

en: Document | Documents
bg[0]: Документ
bg[1]: Документи

en: Documents
bg: Документи

en: Done
bg: Готово

en: EXPRESSION
bg: ИЗРАЗ

en: Email | Emails
bg[0]: Е-писмо
bg[1]: Е-писма

en: Emails
bg: Е-писма

en: Empty result set
bg: Празен резултат

en: Enable for _initial data population
bg: Включване за _първоначалното извличане на данни

en: Enable monitors
bg: Включване на следенето

en: Enable stemmer
bg: Формообразуване

en: Enable unaccent
bg: Изчистване на надредните знаци

en: Enable when running on _battery
bg: Индексиране и при захранване от _батерии

en: Enable writeback
bg: Включване на пакетен запис

en: Enter value
bg: Въведете стойност

en: Error starting 'tar' program
bg: Грешка при стартирането на програмата „tar“

en: Estimated %s left
bg: Остава %s

en: Evolution Email miner
bg: Анализатор на писмата в Evolution

en: Extractor
bg: Извличаща програма

en: Extracts metadata from local files
bg: Извличане на метаданни за локалните файлове

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: FILE [FILE…]
bg: ФАЙЛ [ФАЙЛ…]

en: FILE…
bg: ФАЙЛ…

en: FILTER
bg: ФИЛТЪР

en: Failed to initialize data manager
bg: Неуспешно инициализиране на управлението на данните

en: Feeds
bg: Емисии

en: Fetch RSS/ATOM Feeds
bg: Изтегляне на емисии RSS/ATOM

en: Fetch RSS/ATOM feeds
bg: Изтегляне на емисиите по RSS/ATOM

en: Fetching…
bg: Получаване…

en: File | Files
bg[0]: Файл
bg[1]: Файлове

en: File System
bg: Файлови системи

en: File and query can not be used together
bg: Опциите за файл и заявка са несъвместими

en: File is NOT eligible to be mined (based on rules)
bg: Файлът НЕ подлежи на анализ (според правилата)

en: File is NOT eligible to be monitored (based on config)
bg: Файлът НЕ подлежи на следене (според настройките)

en: File is eligible to be mined (based on rules)
bg: Файлът подлежи на анализ (според правилата)

en: File is eligible to be monitored (based on config)
bg: Файлът подлежи на следене (според настройките)

en: File not indexed or already untagged
bg: Файлът не е индексиран или е без етикети

en: File or Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
bg: Файлът или папката НЕ подлежи на следене (според настройките)

en: File or Directory is eligible to be monitored (based on config)
bg: Файлът или папката подлежи на следене (според настройките)

en: File system data miner
bg: Анализатор на данните от файловите системи

en: File to extract metadata for
bg: Файл, за който да се извлекат метаданните

en: Filename and mime type must be provided together
bg: Името на файла и вида по MIME трябва да се дадат заедно

en: Files
bg: Файлове

en: Files do not exist or aren't indexed
bg: Файловете не съществуват или не са индексирани

en: Find search criteria in file tags only (separated by comma)
bg: Критерии за търсенето в името на файловете (разделени с „,“)

en: Find search criteria in file titles
bg: Критерии за търсенето в името на файловете

en: Find search criteria inside files
bg: Критерии за търсене в съдържанието на файловете

en: Find what you're looking for on this computer by name or content using Tracker
bg: Претърсване на данните върху този компютър чрез Tracker

en: Folder | Folders
bg[0]: Папка
bg[1]: Папки

en: Folders
bg: Папки

en: Follow status changes as they happen
bg: Проследяване на промяната на състоянието

en: Force a module to be used for extraction (e.g. "foo" for "foo.so")
bg: Изрично задаване на модул за извличането (напр. „foo“ за „foo.so“)

en: Force a re-index of all content
bg: Ново индексиране на всички данни

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
bg[0]: Открит е %d инсталиран анализатор
bg[1]: Открити са %d инсталирани анализатори

en: Found %d miner running | Found %d miners running
bg[0]: Открит е %d стартиран анализатор
bg[1]: Открити са %d стартирани анализатори

en: Found process ID %d for '%s'
bg: Открит е процес %d отговарящ на командата „%s“

en: Garbage Collection
bg: Събиране на боклука

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
bg: Помощ за използването на Tracker и командите му

en: Glob patterns to ignore:
bg: Шаблони за прескачане:

en: Globbing patterns can be used here, for example: "*bar*".
    Most commonly this is used to ignore directories like *~, *.o, *.la, etc
bg: Могат да се използват шаблони като за обвивката, напр.: „*bar*“.
    Най-често се използва за папки като „*~“, „*.o“, „*.la“ и т.н.

en: GraphUpdated delay
bg: Лаг на GraphUpdated

en: Idle
bg: Бездействие

en: If enabled, numbers will not be indexed.
bg: Числата да не бъдат индексирани.

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like 'the', 'yes', 'no', etc.
bg: Без индексиране на някои кратки, чести думи, които не предоставят специфичност – напр. „да“, „не“ и др.

en: If no arguments are given, the status of the store and data miners is shown
bg: Без аргументи се извежда състоянието и на анализаторите и на процесите по съхранението

en: Ignore numbers
bg: Прескачане на числата

en: Ignore stop words
bg: Прескачане на най-честите

en: Ignored Content
bg: Прескачано съдържание

en: Ignored directories
bg: Прескачани папки

en: Ignored directories with content
bg: Папки за прескачане заради съдържание

en: Ignored files
bg: Прескачани файлове

en: Image | Images
bg[0]: Изображение
bg[1]: Изображения

en: Images
bg: Изображения

en: Import a dataset from the provided file (in Turtle format)
bg: Внасяне на данни от указания файл във формат „Turtle“

en: Importing Turtle file
bg: Внасяне на файлове във формат „Turtle“

en: Include _removable media
bg: Индексиране и на _преносимите носители на данни

en: Include optical di_scs
bg: Индексиране и на _оптичните дискове

en: Index Desktop Directory
bg: Индексиране на папката на работния плот

en: Index Documents Directory
bg: Индексиране на папката за документи

en: Index Download Directory
bg: Индексиране на папката за свалени файлове

en: Index Home Directory
bg: Индексиране на домашната папка

en: Index Music Directory
bg: Индексиране на папката за музика

en: Index Pictures Directory
bg: Индексиране на папката за изображения

en: Index Videos Directory
bg: Индексиране на папката за видео

en: Index _numbers
bg: Индексиране на _числата

en: Index content in the background:
bg: Индексиране на съдържанието във фонов режим:

en: Index content of _files found
bg: Индексиране на _съдържанието на откритите файлове

en: Index optical discs
bg: Индексиране на оптични дискове

en: Index removable devices
bg: Индексиране на преносимите устройства

en: Index when running on battery
bg: Индексиране при захранване от батерии

en: Indexed content from removable devices that have not been inserted for a while, are cleaned up to avoid build up of unused resources.
bg: Индексите за съдържанието на преносими устройства, които не са поставяни известно време в компютъра, се изчистват, за да се освободи пространство.

en: Indexer will read only this maximum number of words from a single document.
bg: Това е максималният брой думи, които ще бъдат прочетени и индексирани в документ.

en: Indexes
bg: Индекси

en: Indexes information about applications installed
bg: Индексиране на информация за инсталираните програми

en: Indexing
bg: Индексиране

en: Indexing Preferences
bg: Настройки на индексирането

en: Indexing content will be <b>much slower</b> but other applications will have priority.
bg: Индексирането на съдържанието ще е <b>много по-бавно</b>, а другите програми ще са с приоритет.

en: Indexing content will be <b>much slower</b> but other applications will have priority. This will only be the case on the <b>first index</b> of your content after you start your computer from a new install
bg: Индексирането на съдържанието ще е <b>много по-бавно</b>, а другите програми ще са с приоритет. Това поведение е само за <b>първоначалното индексиране</b> на съдържанието — при първото стартиране на компютъра сред инсталиране.

en: Indexing content will be as <b>fast</b> as possible but other applications may suffer and be slower as a result.
bg: Индексирането на съдържанието ще е възможно <b>най-бързо</b>, но като резултат другите програми може да са по-бавни.

en: Indexing not recommended on this network connection
bg: Не се препоръчва индексиране при такава мрежова връзка

en: Indexing speed, the higher the slower.
bg: Ограничаване на скоростта на индексиране. По-високите стойности водят до по-голямо ограничаване на скоростта.

en: Initial sleep
bg: Начален интервал за приспиване

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
bg: Първоначално време преди събуждане на процеса в секунди в интервала [0; 1000]. Стандартно е „15“.

en: Initial sleep time, in seconds.
bg: Първоначално време в секунди за приспиване на индексирането.

en: Initializing
bg: Инициализиране

en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
bg: Аргументът да се тълкува не като име на ФАЙЛ, а катоl IRI (интернационализиран идентификатор на ресурс) — напр. <file:///път/към/някой/файл.txt>

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
bg: Интервал в дни за проверка на съответствието на файловите системи с базата от индексирани данни. Стойността „0“ позволява проверката по всяко време, „-1“ — само след неочаквано рестартиране на машината, а „-2“ изцяло изключва тези проверки.

en: Invalid log verbosity, try 'debug', 'detailed', 'minimal' or 'errors'
bg: Неправилна стойност за подробността на журналните съобщения. Възможните стойности са: „errors“ (само грешки), „minimal“ (минимална), „detailed“ (подробна) и „debug“ (най-подробна)

en: Items
bg: Обекти

en: Kill all Tracker processes and remove all databases
bg: Спиране на всички процеси по индексирането и изтриване на всички бази от данни

en: Killed process %d - '%s'
bg: Процес %d е убит — „%s“

en: LEVEL
bg: ПОДРОБНОСТ

en: Last Changed
bg: Последна промяна

en: Less than one second
bg: По-малко от секунда

en: Limit the number of results shown
bg: Брой резултати за показване

en: Limitations
bg: Ограничения

en: List all Tracker processes
bg: Извеждане на всички процеси по индексирането

en: List all miners currently running
bg: Извеждане на всички анализатори работещи в момента

en: List all miners installed
bg: Извеждане на всички инсталирани анализатори

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
bg: Извеждане на всички етикети (и прилагане на ФИЛТРи, ако са указани. Филтрите се комбинират винаги с логическо „ИЛИ“)

en: List common statuses for miners and the store
bg: Извеждане на общото състояние на анализиращите и съхраняващите процеси

en: List of directories to avoid
bg: Списък с шаблони за имена на папките, които да не бъдат индексирани

en: List of directories to index recursively, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
bg: Списък с папки за рекурсивно индексиране. Специални стойности са: „&amp;DESKTOP“ (Плот), „&amp;DOCUMENTS“ (Документи), „&amp;DOWNLOAD“ (Свалени), „&amp;MUSIC“ (Музика), „&amp;PICTURES“ (Изображения), „&amp;PUBLIC_SHARE“ (Публични), „&amp;TEMPLATES“ (Шаблони), „&amp;VIDEOS“ (Видео). Вижте „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ и „$HOME/.config/user-dirs.default“.

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
bg: Списък с папки за нерекурсивно индексиране. Специални стойности са: „&amp;DESKTOP“ (Плот), „&amp;DOCUMENTS“ (Документи), „&amp;DOWNLOAD“ (Свалени), „&amp;MUSIC“ (Музика), „&amp;PICTURES“ (Изображения), „&amp;PUBLIC_SHARE“ (Публични), „&amp;TEMPLATES“ (Шаблони), „&amp;VIDEOS“ (Видео). Вижте „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ и „$HOME/.config/user-dirs.default“.

en: List of file patterns to avoid
bg: Списък с шаблони за имена на файловете, които да не бъдат индексирани

en: List pause reasons
bg: Извеждане на причините за паузата

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Location of journal pieces
bg: Местоположение на журналните файлове

en: Locations
bg: Местоположения

en: Log verbosity
bg: Подробност

en: Log verbosity.
bg: Подробност на журналните съобщения.

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
bg: Подробност на журнални съобщения: „0“ (само грешки), „1“ (минимална), „2“ (подробна) и „3“ (най-подробна). Стандартно е „0“.

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
bg: Подробност на журнални съобщения: „0“ (само грешки), „1“ (минимална), „2“ (подробна) и „3“ (най-подробна). Стандартно е „0“.

en: Low battery
bg: Нисък заряд на батерията

en: Low disk space
bg: Дисковото пространство е на привършване

en: Low disk space limit
bg: Праг на дисковото пространство

en: MIME
bg: ВИД_ПО_MIME

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
bg: Вид по MIME на файла (ако не е зададен, ще бъде отгатнат)

en: MINER
bg: АНАЛИЗАТОР

en: MODULE
bg: МОДУЛ

en: Mail
bg: Поща

en: Max bytes to extract
bg: Максимален брой байтове за извличане

en: Max media art width
bg: Максимална широчина на медиен файл

en: Maximum length of a word to be indexed
bg: Максимална дължина на думи за индексиране

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
bg: Максимален размер байтове за извличане от UTF-8.

en: Maximum number of words to index in a document
bg: Максимален брой индексирани думи в документ

en: Maximum size of journal
bg: Максимален размер на журнала

en: Maximum width in pixels for any media art extracted. Anything bigger is resized. Set to -1 to disable saving media art from files. Setting to 0 sets no limit on the media art width.
bg: Максимална широчина в пиксели за извлечен медиен файл. Когато броят е надвишен, файлът се преоразмерява. Стойността „-1“ изключва запазването на медия от файлове. Стойността „0“ изключва преоразмеряването.

en: Metadata database store and lookup manager
bg: Управление на съхранението и запитването към базата от метаданни

en: Metadata extraction failed
bg: Неуспешно извличане на метаданни

en: Metadata extractor
bg: Програма извличаща метаданните

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
bg: Анализатор, на който да се прати „--resume“ или „--pause“ (може да ползвате суфикси като „Файлове“ или „Програми“)

en: Miners
bg: Анализатори

en: Missing one or more files which are required
bg: Не сте задали файл, а трябва

en: Music
bg: Музика

en: Music Track | Music Tracks
bg[0]: Музикално парче
bg[1]: Музикални парчета

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
bg: ВНИМАНИЕ: Достигнат е максималният брой връщани резултати. В базата от данни има още съвпадения, които не са показани тук

en: Name
bg: Име

en: No
bg: Не

en: No E-mail address
bg: Няма адрес на е-поща

en: No Search Results
bg: Не са открити резултати

en: No artists were found
bg: Не са открити изпълнители

en: No bookmarks were found
bg: Ну са открити отметки

en: No class prefixes were found
bg: Не са открити префикси на класовете

en: No classes were found
bg: Не са открити класове

en: No classes were found to match search term
bg: Не са открити класове, които да отговарят на търсенето

en: No configuration was found
bg: Не са открити настройки

en: No connection available
bg: Няма връзка

en: No contacts were found
bg: Не са открити контакти

en: No emails were found
bg: Не са открити е-писма

en: No error given
bg: Не е дадена грешка

en: No feeds were found
bg: Не са открити емисии

en: No files have been tagged
bg: На нито един файл не е присвоен етикет

en: No files were found
bg: Не са открити файлове

en: No files were found matching ALL of those tags
bg: Няма файлове със всички зададени етикети

en: No files were modified
bg: Не са променяни файлове

en: No indexes were found
bg: Не са открити индекси

en: No items currently selected
bg: Нищо не е избрано

en: No metadata available for that URI
bg: Липсват метаданни за URI-то (идентификатора на ресурса)

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
bg: Няма модул, който може да извлече данни или метаданни от този файл

en: No miners are paused
bg: Никои анализатори не са спрени

en: No miners are running
bg: Никой анализатор не работи в момента

en: No music was found
bg: Не е открита музика

en: No name
bg: Няма име

en: No namespace prefixes were found
bg: Не са открити префикси за пространства от имена

en: No namespace prefixes were returned
bg: Не са върнати никакви префикси за пространствата от имена

en: No network connection
bg: Няма връзка към мрежата

en: No notifies were found
bg: Не са открити известители

en: No properties were found
bg: Не са открити свойства

en: No properties were found to match search term
bg: Не са открити свойства, които да отговарят на търсенето

en: No results found matching your query
bg: Няма резултати за заявката

en: No results were found matching your query
bg: Няма резултати напасващи заявката

en: No software categories were found
bg: Не са открити категории програми

en: No software was found
bg: Не са открити програми

en: No statistics available
bg: Липсва статистика

en: No statistics were available
bg: Статистика няма

en: No tags were found
bg: Не са открити никакви етикети

en: No tags were found by that name
bg: Няма етикети с това име

en: None
bg: Няма

en: None of the files had this tag set
bg: Никой от файловете не е с този етикет

en: Not running or is a disabled plugin
bg: Приставката не работи в момента или е изключена за постоянно

en: Not tagged, file is not indexed
bg: Без етикет, файлът не е индексиран

en: Notifies
bg: Известители

en: Now listening for resource updates to the database
bg: Следене за промени по базата от данни

en: ONTOLOGY
bg: ОНТОЛОГИЯ

en: O_nly when computer is not being used
bg: _Само когато компютърът не се използва

en: Offset the results
bg: Брой резултати за прескачане

en: One or more special locations have the same path.
    Those which are the same are disabled!
bg: Едно или повече от специалните местоположения
    отговарят на един път. Съвпадащите са изключени!

en: Only allow read based actions on the database
bg: Позволяване само на четене от базата от данни

en: Only one action (--backup, --restore, --index-file or --import) can be used at a time
bg: Може да задавате само по едно действие — „--backup“ (резервно копие), „--restore“ (възстановяване от резервно копие), „--index-file“ (индексиране на файл) или „--import“ (внасяне)

en: Only one file can be used with --backup and --restore
bg: С опциите „--backup“ и „--restore“ може да се задава само един файл

en: Only one of 'all', 'store' and 'miners' options are allowed
bg: Позволените стойности са „all“ (всички), „store“ (процеси по съхранението) и „miners“ (анализатори)

en: Only the first 500 items will be displayed
bg: Само първите 500 резултата ще бъдат показани

en: Only those with config listed
bg: Само тези в настройките

en: Opens text entry for glob patterns
bg: Отваряне на прозорец за въвеждане на шаблони за прескачане

en: Opens the filechooser dialogue
bg: Отваряне на прозорец за избор на файлове

en: Operation not supported
bg: Неподдържана операция

en: Output results as RDF in Turtle format
bg: Извеждане на резултатите като RDF във формат „Turtle“

en: PAUSED
bg: ПАУЗА

en: PROPERTY
bg: СВОЙСТВО

en: Path to use to run a query or update from file
bg: Път за заявката или обновяване от файл

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
bg: Пауза на анализатор (трябва да използвате и опцията „--miner“)

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
bg: Пауза на анализатор докато извикващия го процес е активен или подновен (трябва да използвате и опцията „--miner“)

en: Pause application and reason match an already existing pause request
bg: Пауза на приложението с причина, съвпадаща с вече съществуваща заявка за пауза

en: Paused
bg: На пауза

en: Perform initial indexing when running on battery
bg: Първоначално индексиране при захранване от батерии

en: Period in milliseconds between GraphUpdated signals being emitted when indexed data has changed inside the database.
bg: Период в милисекунди преди да се излъчат сигнали към GraphUpdated, че индексите са се променили в базата от данни.

en: Photo | Photos
bg[0]: Фотография
bg[1]: Фотографии

en: Playlist | Playlists
bg[0]: Списък за изпълнение
bg[1]: Списъци за изпълнение

en: Prefixes
bg: Префикси

en: Press Ctrl+C to stop
bg: Натиснете „Ctrl+C“ за спиране

en: Print version
bg: Извеждане на версията

en: Processing…
bg: Обработка…

en: Properties
bg: Свойства

en: Push data to Tracker to make it queryable.
bg: Подаване на информация към индексирането, за да може да се търси в нея

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
bg: Търсене и обновяване на индекса чрез SPARQL или търсене, извеждане като списък или дърво на онтологията

en: Query the database at the lowest level using SQL
bg: Заявка към базата на ниско ниво чрез SQL

en: Querying information for entity
bg: Заявка за информация за обекта

en: REASON
bg: ПРИЧИНА

en: RSS/ATOM Feeds
bg: Емисии RSS/ATOM

en: Reason
bg: Причина

en: Recurse
bg: Рекурсивно

en: Reindex
bg: Ново индексиране

en: Reindexing mime types was successful
bg: Успешно ново индексиране на видовете по MIME

en: Remaining space on database partition
bg: Оставащо място върху дяла с базата от данни

en: Removable devices' data permanence threshold
bg: Запазване на данни за преносими устройства

en: Remove all configuration files so they are re-generated on next start
bg: Изтриване на всички конфигурационни файлове, за да се пресъздадат при рестартиране.

en: Remove directory from being indexed
bg: Спиране на индексиране на папка

en: Remove selected tag
bg: Премахване на избрания етикет

en: Removing configuration files…
bg: Изтриване на конфигурационните файлове…

en: Reset Indexed Data
bg: Изчистване на индексираните данни

en: Reset or remove index and revert configurations to defaults
bg: Изчистване/изтриване на индексите и връщане на първоначалните настройки

en: Resetting existing configuration…
bg: Връщане на стандартните настройки…

en: Restart Tracker
bg: Рестартиране на индексирането

en: Restore a database from a previous backup (see --backup)
bg: Възстановяване на базата от данни от резервно копие (вж. „--backup“)

en: Restoring database from backup
bg: Възстановяване на базата от данни от резервно копие

en: Results
bg: Резултати

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
bg: Продължаване на работата на анализатор (трябва да използвате и опцията „--miner“)

en: Retrieve class prefixes
bg: Получаване на префиксите на класовете

en: Retrieve classes
bg: Получаване на класовете

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
bg: Получаване на класовете, които известяват за промени в базата от данни (задаването на конкретен КЛАС не е задължително)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
bg: Получаване на индексите, които се използват в базата от данни за подобряване на производителността (задаването на конкретно СВОЙСТВО не е задължително)

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
bg: Получаване на свойствата на клас. Могат за се ползват и префикси (напр. „rdfs:Resource“)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
bg: Извеждане и на липсващите попадения (т.е. включване и на носителите, и дяловете, които не са монтирани)

en: Returns the full namespace for a class.
bg: Извеждане на пълното пространство от имена на клас.

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
bg: Извеждане на съкращението на клас (напр. „nfo:FileDataObject“).

en: Runs until all applications are indexed and then exits
bg: Изпълнение докато всички програми се индексират и след това спира работа

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
bg: Изпълнение докато всички настроени местоположения се индексират

en: SPARQL query
bg: Заявка на SPARQL

en: STRING
bg: НИЗ

en: Same as --hard but the backup & journal are restored after restart
bg: Същото като „--hard“, но резервното копие и журнала се възстановяват след рестартиране.

en: Saved queries
bg: Запазени заявки

en: Scheduler priority when idle
bg: Приоритет на диспечера при бездействие

en: Search and Indexing
bg: Търсене и индексиране

en: Search criteria was too generic
bg: Прекалено общи критерии за търсене

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
bg: Търсене на клас или свойство и извеждане на още информация (напр. Документ)

en: Search for bookmarks (--all has no effect on this)
bg: Търсене за отметки (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for contacts
bg: Търсене за контакти

en: Search for content indexed or show content by type
bg: Търсене в индексираното съдържание или извеждане на съдържанието по вид

en: Search for document files
bg: Търсене за файлове-документи

en: Search for emails
bg: Търсене за е-писма

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
bg: Търсене за емисии по RSS (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for files
bg: Търсене за файлове

en: Search for folders
bg: Търсене за папки

en: Search for image files
bg: Търсене за файлове-изображения

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
bg: Търсене за музикални албуми (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
bg: Търсене за музикални изпълнители (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for music files
bg: Търсене за музикални файлове

en: Search for software (--all has no effect on this)
bg: Търсене за софтуер (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
bg: Търсене за категории софтуер (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for video files
bg: Търсене за видео файлове

en: Search term '%s' is a stop word.
bg: Търсената дума „%s“ се прескача.

en: See 'tracker help <command>' to read about a specific subcommand.
bg: Използвайте „tracker help КОМАНДА“, за повече информация

en: Select directory
bg: Избор на папка

en: Select the view on the toolbar for the content you want, e.g. everything, files or just images
bg: Изберете изгледа за съдържанието чрез летата с инструменти, напр. всичко, файлове или само изображения.

en: Semantics
bg: Семантика

en: Set to false to completely disable any file monitoring
bg: Когато е „false“ (лъжа), следенето на файловете напълно се изключва.

en: Set to false to completely disable any file writeback
bg: Когато е „false“ (лъжа), пакетното запазване на промени във файловете напълно се изключва.

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won't be either)
bg: Когато е „true“ (истина), CD, DVD и други оптични медии ще се индексират. Ключът за индексирането на преносимите устройства също трябва да е „true“ (истина)

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
bg: Когато е „true“ (истина), папките представляващи монтираните преносими устройства ще се индексират.

en: Set to true to index while running on battery
bg: Когато е „true“ (истина), индексирането ще продължава и при захранване от батерии.

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
bg: Когато е „true“ (истина), само първоначалното индексиране ще се извърши и при захранване от батерии.

en: Sets the logging verbosity to LEVEL ('debug', 'detailed', 'minimal', 'errors') for all processes
bg: Задаване на ПОДРОБНОСТта на журналните съобщения за всички процеси. Възможните стойности са „debug“ (най-подробна), „detailed“ (подробна), „minimal“ (минимална), „errors“ (само грешки).

en: Setting log verbosity for all components to '%s'…
bg: Задаване на подробността на журналните съобщения за всички процеси да е „%s“…

en: Show URNs for results (doesn't apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
bg: Извеждане на URN (имената на ресурсите) за резултатите (не се отнася за „--music-albums“, „--music-artists“, „--feeds“, „--software“, „--software-categories“)

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
bg: Извеждане на всички файлове с определен етикет (използва се само с опцията „--list“)

en: Show full namespaces (i.e. don't use nie:title, use full URLs)
bg: Извеждане на пълните пространства от имена (т.е. да не се ползват съкращенията „nie:title“, а пълните адреси)

en: Show information known about local files or items indexed
bg: Извеждане на информация за познатите, индексирани локални файлове и обекти

en: Show logging values in terms of log verbosity for each process
bg: Извеждане на подробността на журналните съобщения за всеки процес

en: Show plain text content if available for resources
bg: Извеждане на неформатиран текст, ако такъв е наличен

en: Show statistics about ALL RDF classes, not just common ones which is the default (implied by search terms)
bg: Извеждане на статистика за всички класове по RDF, не само на най-честите (което е стандартно и се определя от самото търсене)

en: Show statistics about the data stored
bg: Извеждане на статистика за съхранените данни

en: Show statistics for current index / data set
bg: Извеждане на статистика за индексите/съхранените данни

en: Show tagging panel which allows editing tags of selected results
bg: Показване на панела за етикети, с който могат за се редактират етикетите на избраните резултати

en: Show the indexing progress, content statistics and index state
bg: Извеждане на напредъка на индексирането, статистика на съдържанието и състоянието на индекса

en: Show the license and version in use
bg: Извеждане на лиценза и версията

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. 'shelves' and 'shelf' to 'shel'
bg: Опростяване на думите към корена им. Така се получават повече резултати. Например „пътища“, „попътният“ и „пропътувайки“ съответстват на „път“.

en: Size
bg: Размер

en: Size of the journal at rotation in MB. Use -1 to disable rotating.
bg: Размер за смяна на журналния файл в MB. Стойността „-1“ изключва сменянето.

en: Software
bg: Програми

en: Software Categories
bg: Категории програми

en: Special locations such as your <b>Home</b>, <b>Desktop</b> or <b>Documents</b> directory, can be easily toggled below. This will add or remove their real paths from the list underneath.
    
    If a directory is toggled to <b>Recurse</b>, it means that all sub-directories underneath it will also be indexed. Otherwise, only files immediately in that directory will be indexed.
bg: Специалните папки като <b>Домашната</b>, <b>Плота</b> или <b>Документите</b> могат да се превключват отдолу — това добавя или премахва истинските пътища до тях в списъка отдолу.
    
    Ако за папка е включено <b>рекурсивно</b> обхождане, всички подпапки навътре в нея също ще бъдат индексирани. В противен случай се индексират само файловете директно в нея.

en: Start to search using the entry box above
bg: Започване на търсенето чрез прозореца за въвеждане отгоре

en: Start up
bg: Стартиране

en: Start, stop, pause and list processes responsible for indexing content
bg: Стартиране, спиране, пауза, изброяване на процесите за индексиране на съдържанието

en: Starting miners…
bg: Стартиране на анализаторите…

en: Starts miners (which indirectly starts tracker-store too)
bg: Стартиране на анализаторите (което води до стартирането и на процесите по съхранение)

en: States
bg: Състояния

en: Statistics:
bg: Статистика:

en: Stop indexing when _disk space is below:
bg: Спиране на _индексирането, ако свободното пространство е под:

en: Stop words are common words which may be ignored during the indexing process.
bg: Прескачаните думи са кратки, често употребявани думи, които не предоставят специфичност и не се индексират.

en: Store
bg: Съхранение

en: System
bg: Система

en: TAG
bg: ЕТИКЕТ

en: Tag | Tags
bg[0]: Етикет
bg[1]: Етикети

en: Tag was added successfully
bg: Успешно добавяне на етикети

en: Tag was removed successfully
bg: Успешно премахване на етикет

en: Tagged
bg: С етикет

en: Tags
bg: Етикети

en: Tags (shown by name)
bg: Етикети (подреждане по име)

en: Tell miners to (re)index a given file
bg: Анализаторите да индексират (наново) определен вид файлове

en: Tell miners to reindex files which match the mime type supplied (for new extractors), use -m MIME1 -m MIME2
bg: Задаване на видовете по MIME за файловете, които да се индексират наново. Повече видове се задават с повтаряне: „-m ВИД_1 -m ВИД_2“

en: Terminated process %d - '%s'
bg: Процес %d е прекъснат — „%s“

en: That directory is already selected as a location to index
bg: Папката вече е била отбелязана за индексиране

en: The  scheduler  is  the kernel component that decides which runnable application will be executed by the CPU next.  Each application has an associated scheduling  policy and priority.
    
    This option allows you to make Tracker take a back seat and not eat up too much CPU time if you have other applications more deserving of it.
bg: Диспечерът е компонентът на ядрото, който решава коя програма да се изпълнява в даден момент от процесора. За всяка програма има политика и приоритет на диспечера.
    
    Тази опция кара Tracker да се изпълнява във фонов режим, като не използва прекалено много процесорно време, ако някоя друга програма се нуждае от такова.

en: The 'tracker-control' command is no longer available
bg: Командата „tracker-control“ вече не съществува

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
bg: Опцията „--and-operator“ може да се използва само с опцията „--list“ и аргументи-етикети

en: The --description option can only be used with --add
bg: Опцията „--description“ изисква опцията „--add“

en: The --list option is required for --show-files
bg: Опцията „--show-files“ изисква опцията „--list“

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
bg: Опцията „--list-properties“ трябва да няма аргумент, когато се съчетава с аргумент на „--tree“

en: The changes you have made to your preferences here require a reindex to ensure all your data is correctly indexed as you have requested.
bg: Тези промени по настройките изискват индексиране наново, за да се удовлетворят изискванията.

en: The changes you have made to your preferences require restarting tracker processes.
bg: Тези промени по настройките изискват рестартиране на индексиращите процеси.

en: The scheduler is the kernel component that decides which runnable application will be executed by the CPU next. Each application has an associated scheduling policy and priority.
bg: Диспечерът е компонентът на ядрото, който определя коя да е следващата програма, което да се изпълнява от процесора. За всяко приложение се прилага съответна политика и приоритет на диспечера.

en: The statistics represented here do not reflect their availability, rather the total data stored:
bg: Изведената статистика не отговаря на наличността на данните, а на общото количество съхранени данни:

en: This covers ALL removable media, memory cards, CDs, DVDs, etc.
bg: Това включва всички преносими носители, в това число: карти за памет, CD, DVD- дискове и т.н.

en: This is used with --query and for database updates only.
bg: Използва се с опцията „--query“ и е само за промени по базата от данни.

en: This will close this dialog!
bg: Това ще затвори този прозорец.

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
bg: Праг в дни, след който данните за преносими устройства, които не са били монтирани в този период, се изтриват от базата данни.

en: Throttle
bg: Ограничаване

en: Title to use (must be used with --add-feed)
bg: Използвано заглавие (изисква и опцията „--add-feed“)

en: Today
bg: Днес

en: Tomorrow
bg: Утре

en: Tracker
bg: Индексиране

en: Tracker Application Miner
bg: Анализатор на данните от програмите

en: Tracker File System Miner
bg: Анализатор на файловата система

en: Tracker Metadata Extractor
bg: Модул за извличане на метаданни

en: Tracker RSS/ATOM Feeds Miner
bg: Анализатор на емисиите по RSS/ATOM

en: Tracker Store
bg: Съхранение на индексите

en: Tracker User Guides Miner
bg: Анализатор на потребителските ръководства

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. 'Idéa' to 'Idea' for improved matching.
bg: Преобразуване на буквите с ударения или друг надреден знак към съответстващата им без такива знаци. Например „въ̀лна“ и „вълна̀“ се преобразуват към „вълна“. Така се откриват повече резултати.

en: URL
bg: АДРЕС

en: Unable to import Turtle file
bg: Файловете във формат „Turtle“ не могат да се внесат

en: Unable to retrieve URN for URI
bg: Не може да се получи URN-а (име на ресурса) от URI-то (идентификатора на ресурса)

en: Unable to retrieve data for URI
bg: Не могат да се получат данни от URI-то (идентификатора на ресурса)

en: Unable to retrieve namespace prefixes
bg: Префиксите за пространствата от имена не могат да бъдат получени

en: Unavailable
bg: Липсва

en: Unknown error, 'tar' exited with status %d
bg: Непозната грешка. „tar“ завърши с код %d

en: Unrecognized options
bg: Непознати опции

en: Untagged
bg: Без етикет

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
bg: Комбиниране на условията за търсене чрез „И“, а не с „ИЛИ“ (което е стандартно)

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
bg: Условията за изразите да се свързват с „ИЛИ“ вместо стандартното „И“

en: Use SIGKILL to stop all matching processes, either "store", "miners" or "all" may be used, no parameter equals "all"
bg: Спиране на всички отговарящи процеси със „SIGKILL“. Вариантите са „store“ (съхраняващи), „miners“ (анализатори) или „all“ (всички). Ако не е подадена стойност, стандартната е „all“.

en: Use SIGTERM to stop all matching processes, either "store", "miners" or "all" may be used, no parameter equals "all"
bg: Спиране на всички отговарящи процеси със „SIGTERM“. Вариантите са „store“ (съхраняващи), „miners“ (анализатори) или „all“ (всички). Ако не е подадена стойност, стандартната е „all“.

en: Userguide data miner
bg: Анализатор на потребителските ръководства

en: Userguides
bg: Ръководства

en: Version
bg: Версия

en: Video | Videos
bg[0]: Видео клип
bg[1]: Видео клипове

en: Videos
bg: Видео

en: Wait for FS miner to be done before extracting
bg: Изчакване на анализатора на файлови системи да приключи работа, преди да започне извличането

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
bg: Следене на промените в базата от данни в реално време (напр. добавянето на файлове или други ресурси)

en: What is indexed?
bg: Какво да се индексира?

en: When resetting your indexed data, the databases are removed and your files will no longer be indexed. Upon next start, Tracker will then start indexing data as if it was being run for the first time.
    
    <b>Warning: All indexes and caches for your data will be removed! They can not be retrieved! Your REAL data and files will not be touched.</b>
    
    Clicking this button will close the preferences too.
bg: При изчистването на индексираното се изтриват базите от данни с резултатите от анализа на файловете. При следващото стартиране на компютъра Tracker ще започне първоначално индексиране.
    
    <b>Предупреждение: Индексите и временните данни ще бъдат изтрити и ще трябва да бъдат генерирани наново. Същинските файлове и данни НЯМА да бъдат променяни.</b>
    
    С натискането на бутона ще затворите и прозореца за настройките.

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
bg: Когато е опцията е зададена, „tracker-extract“ ще изчака „tracker-miner-fs“ да обходи файловите системи, преди да започне извличането на метаданните. Такава настройка е за системи с малко ресурси, когато е важно откриването на файловете да се извърши колкото може по-бързо, а за метаданните може да се изчака.

en: Where is your content?
bg: Къде е съдържанието за индексиране?

en: Where to store a journal chunk when it hits the max size.
bg: Къде да се записват журналните файлове след достигането на максималния размер.

en: While _other applications are running
bg: _Заедно с другите програми

en: With specific files:
bg: Конкретно следните файлове:

en: Words with more characters than this length will be ignored by the indexer.
bg: Думите по-дълги от това няма да бъдат индексирани.

en: Would be indexed
bg: Ще се индексира

en: Would be monitored
bg: Ще се следи

en: Would you like to reindex now?
bg: Искате ли новото индексиране да започне?

en: Would you like to restart now?
bg: Желаете ли да ги рестартирате сега?

en: Yes
bg: Да

en: Yes, remove all indexes
bg: Изтриване на всички индекси

en: Yesterday
bg: Вчера

en: You can not use miner pause and resume switches together
bg: Опциите за пауза и възобновяване на работата на анализаторите са несъвместими

en: You can not use the --get-logging and --set-logging arguments together
bg: Опциите „--get-logging“ и „--set-logging“ са несъвместими

en: You can not use the --hard and --soft arguments together
bg: Опциите „--hard“ и „--soft“ са несъвместими

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
bg: Опциите „--kill“ и „--terminate“ са несъвместими

en: You must provide a pause or resume command for the miner
bg: Трябва да укажете команда за пауза или възобновяване на работата на анализатора

en: You must provide the miner for pause or resume commands
bg: Трябва да укажете кой анализатор да се постави на пауза или да се възобнови работата му

en: [SEARCH-CRITERIA]
bg: [КРИТЕРИИ_ЗА_ТЪРСЕНЕ]

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Delay
bg: _Забавяне

en: _Monitor file and directory changes
bg: _Следене за промени по файловете и папките

en: _OK
bg: _Добре

en: _Search:
bg: _Търсене:

en: _Set the tags you want to associate with the %d selected item: | _Set the tags you want to associate with the %d selected items:
bg[0]: _Задаване на етикетите за %d избран обект:
bg[1]: _Задаване на етикетите за %d избрани обекта:

en: _Set the tags you want to associate with the %d selected items:
bg: _Задаване на етикетите за %d избрани обекта:

en: _Show Parent Directory
bg: Показване на _съдържащата папка

en: _Tags…
bg: _Етикети…

en: _While other applications are running, except for initial data population
bg: Във _фонов режим, освен за първоначалното индексиране.

en: failed to exec '%s': %s
bg: неуспешно изпълнение на „%s“: %s

en: less than one second
bg: под секунда

en: perhaps a disabled plugin?
bg: възможна причина е спряна приставка

en: search terms
bg: търсени думи

en: seconds
bg: Секунди

en: unknown time
bg: неизвестно време

en: unknown time left
bg: остава: неизвестно време
