fwupd - en to ka translation catalogue (321 entries)

en: %.0f minute remaining | %.0f minutes remaining
ka[0]: დარჩენილია %.0f წუთი
ka[1]: დარჩენილია %.0f წუთი

en: %s BMC Update
ka: %s BMC -ის განახლება

en: %s Battery Update
ka: %s ელემენტის განახლება

en: %s CPU Microcode Update
ka: %s CPU მიკროკოდის განახლება

en: %s Camera Update
ka: %s კამერის განახლება

en: %s Configuration Update
ka: %s კონფიგურაციის განახლება

en: %s Consumer ME Update
ka: %s მომხმარებლის ME-ის განახლება

en: %s Controller Update
ka: %s კონტროლერის განახლება

en: %s Corporate ME Update
ka: %s კორპორატიული ME-ის განახლება

en: %s Device Update
ka: %s მოწყობილობის განახლება

en: %s Display Update
ka: %s ეკრანის განახლება

en: %s Dock Update
ka: %s დოკის განახლება

en: %s Drive Update
ka: %s დისკის განახლება

en: %s Embedded Controller Update
ka: %s ჩადგმული კონტროლერის განახლება

en: %s Flash Drive Update
ka: %s Flash დისკის განახლება

en: %s GPU Update
ka: %s GPU -ის განახლება

en: %s Keyboard Update
ka: %s კლავიატურის განახლება

en: %s ME Update
ka: %s ME-ის განახლება

en: %s Mouse Update
ka: %s თაგუნას განახლება

en: %s Network Interface Update
ka: %s ქსელის ინტერფეისის განახლება

en: %s SSD Update
ka: %s SSD -ის განახლება

en: %s Storage Controller Update
ka: %s საცავის კონტროლერის განახლება

en: %s System Update
ka: %s სისტემის განახლება

en: %s TPM Update
ka: %s TPM განახლება

en: %s Thunderbolt Controller Update
ka: %s Thunderbolt კონტროლერის განახლება

en: %s Touchpad Update
ka: %s თაჩპედის განახლება

en: %s USB Dock Update
ka: %s USB დოკის განახლება

en: %s USB Receiver Update
ka: %s USB მიმღების განახლება

en: %s Update
ka: %s განახლება

en: %s is not currently updatable
ka: %s ამჟამად განახლებადი არაა

en: %s manufacturing mode
ka: %s დამზადების რეჟიმი

en: %s override
ka: %s გადაფარვა

en: %s version
ka: %s ვერსია

en: %u day | %u days
ka[0]: %u დღე
ka[1]: %u დღე

en: %u hour | %u hours
ka[0]: %u საათი
ka[1]: %u საათი

en: %u second | %u seconds
ka[0]: %u წამი
ka[1]: %u წამი

en: (obsoleted)
ka: (მოძველებული)

en: AMD Firmware Replay Protection
ka: AMD-ის მიკროკოდის თავიდან ჩაწერისგან დაცვა

en: AMD Firmware Write Protection
ka: AMD-ის მიკროკოდში ჩაწერისგან დაცვა

en: Action Required:
ka: საჭირო ქმედება:

en: Activate the new firmware on the device
ka: მოწყობილობაზე ახალი მიკროკოდის აქტივაცია

en: Activating firmware update
ka: მიკროკოდის განახლების აქტივაცია

en: Age
ka: ასაკი

en: Alias to %s
ka: %s-ის მეტსახელი

en: All devices of the same type will be updated at the same time
ka: ერთი ტიპის მოწყობილობების ერთდროულად განახლდება

en: Alternate branch
ka: ალტერნატიული ბრენჩი

en: Apply firmware updates
ka: მიკროკოდის განახლებების გადატარება

en: Apply update files
ka: განახლების ფალების გადატარება

en: Applying update…
ka: განახლების გადატარება…

en: Authenticating…
ka: ავთენტიკაცია…

en: Battery
ka: ელემენტი

en: Blocked version
ka: დაბლოკილი ვერსია

en: Bootloader Version
ka: ჩამტვირთავი კოდის ვერსია

en: Branch
ka: ბრენჩი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancelled
ka: შეწყვეტილია

en: Changed
ka: შეცვლილია

en: Checksum
ka: საკონტროლო რიცხვი

en: Choose branch
ka: აირჩიეთ ბრენჩი

en: Choose device
ka: აირჩიეთ მოწყობილობა

en: Choose firmware
ka: აირჩიეთ მიკროკოდი

en: Choose the ESP:
ka: აირჩეთ ESP:

en: Choose volume
ka: აირჩიეთ ტომი

en: Command not found
ka: ბრძანება ვერ ვიპოვე

en: Community supported
ka: საზგადოების მიერ მხარდაჭერილი

en: Created
ka: შექმნილია

en: Critical
ka: კრიტიკული

en: Cryptographic hash verification is available
ka: ხელმისაწვდომია ჰეშის კრიპტოგრაფიული შემოწმება

en: Current Value
ka: მიმდინარე მნიშვნელობა

en: Current version
ka: მიმდინარე ვერსია

en: Debugging Options
ka: გამართვის პარამეტრები

en: Decompressing…
ka: გაშლა…

en: Description
ka: აღწერილობა

en: Details
ka: დეტალები

en: Device Flags
ka: მოწყობილობის ალმები

en: Device ID
ka: მოწყობილობის ID

en: Device added:
ka: მოწყობილობა დაემატა:

en: Device battery power is too low
ka: მოწყობილობის ელემენტის სიმძლავრე მეტისმეტად დაბალია

en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
ka: მოწყობილობის ელემენტის სიმძლავრე მეტისმეტად დაბალია(%u%%, საჭიროა %u%%)

en: Device can recover flash failures
ka: მოწყობილობას შეუძლია ფლეშის ავარიის გადატანა

en: Device cannot be used while the lid is closed
ka: მოწყობილობას ვერ გამოიყენებთ, თუ ის დახურულია

en: Device changed:
ka: მოწყობილობა შეიცვალა:

en: Device is locked
ka: მოწყობილობა ჩაკეტილია

en: Device is unreachable
ka: მოწყობილობა მიუწვდომელია

en: Device is unreachable, or out of wireless range
ka: მოწყობილობა მიუწვდომელია ან გასულია უსადენო ინტერნეტის წვდომის არეალიდან

en: Device is usable for the duration of the update
ka: მოწყობილობა განახლების დროსაც გამოყენებადია

en: Device is waiting for the update to be applied
ka: მოწყობილობა განახლების დასრულებას ელოდება

en: Device removed:
ka: მოწყობილობა წაშლილია:

en: Device requires AC power to be connected
ka: მოწყობილობას ესაჭიროება 220V კვება

en: Device stages updates
ka: მოწყობილობის დონის განახლება

en: Device update method
ka: მოწყობილობის განახლების მეთოდი

en: Device update needs activation
ka: მოწყობილობის განახლებას აქტივაცია ესაჭიროება

en: Device will not re-appear after update completes
ka: განახლების დასრულების შემდეგ მოწყობილობა აღარ გამოჩნდება

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Display version
ka: ვერსის ჩვენება

en: Distribution
ka: გავრცელება

en: Do you want to refresh this remote now?
ka: გნებავთ ეს დაშორებული ახლა განაახლოთ?

en: Done!
ka: მზადაა!

en: Downloading…
ka: გადმოწერა…

en: Duration
ka: ხანგრძლოვობა

en: ESP specified was not valid
ka: მითითებული ESP არასწორია

en: Emulated
ka: ემულირებული

en: Emulated host
ka: ემულირებული ჰოსტი

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable firmware update support on supported systems
ka: მხარდაჭერილ სისტემებზე მიკროკოდის განახლების ჩართვა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Encrypted
ka: დაშიფრული

en: Encrypted RAM
ka: დაშიფრული RAM

en: End of life
ka: ძალიან ძველი

en: Erasing…
ka: წაშლა…

en: Exit after a small delay
ka: გამოსვლამდე მცირე დაყოვნება

en: Exit after the engine has loaded
ka: გამოსვლა ძრავის ჩატვირთვის შემდეგ

en: FILENAME
ka: ფაილის სახელი

en: Failed
ka: შეცდომა

en: Failed to parse arguments
ka: არგუმენტების დამუშავების შეცდომა

en: Failed to parse file
ka: ფაილის დამუშავების შეცდომა

en: Failed to reboot
ka: გადატვირთვის შეცდომა

en: False
ka: მცდარი

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Filename Signature
ka: ფაილის სახელის ხელმოწერა

en: Filename Source
ka: ფაილის სახელის წყარო

en: Filename required
ka: ფაილის სახელი აუცილებელია

en: Firmware Attestation
ka: მიკროკოდის ატესტაცია

en: Firmware BIOS Descriptor
ka: მიკროკოდის BIOS-ის დესკრიპტორი

en: Firmware BIOS Region
ka: მიკროკოდის BIOS-ის რეგიონი

en: Firmware Updater Verification
ka: მიკროკოდის გამნახლებლის შემოწმება

en: Firmware Updates
ka: მიკროკოდის განახლებები

en: Firmware Write Protection
ka: მიკროკოდის ჩაწერის დაცვა

en: Firmware Write Protection Lock
ka: მიკროკოდის ჩაწერის დაცვის დაბლოკვა

en: Firmware attestation
ka: მიკროკოდის ატესტაცია

en: Firmware updates
ka: მიკროკოდის განახლებები

en: Flags
ka: ალმები

en: Found
ka: ნაპოვნი

en: Hardware is waiting to be replugged
ka: აპარატურა თავიდან შეერთებას ელოდება

en: High
ka: მაღალი

en: Host Security ID:
ka: ჰოსტის უსაფრთხოების ID:

en: IOMMU Protection
ka: IOMMU უსაფრთხოება

en: IOMMU device protection disabled
ka: IOMMU მოწყობილობის უსაფრთხოება გამორთულია

en: IOMMU device protection enabled
ka: IOMMU მოწყობილობის უსაფრთხოება ჩართულია

en: Idle…
ka: უქმე…

en: Ignore validation safety checks
ka: დადასტურების შემოწმების ტესტების იგნორი

en: Install Duration
ka: დაყენების დრო

en: Install old version of unsigned system firmware
ka: მოწყობილობის ხელმოუწერელი მიკროკოდის ძველი ვერსიის დაყენება

en: Install signed device firmware
ka: მოწყობილობის ხელმოწერილი მიკროკოდის დაყენება

en: Install signed system firmware
ka: მოწყობილობის ხელმოწერილი მიკროკოდის დაყენება

en: Install to parent device first
ka: ჯერ მშობელ მოწყობილობაზე დაყენება

en: Install unsigned device firmware
ka: მოწყობილობის ხელმოუწერელი მიკროკოდის დაყენება

en: Install unsigned system firmware
ka: მოწყობილობის ხელმოუწერელი მიკროკოდის დაყენება

en: Installing Firmware…
ka: მიკროკოდის დაყენება…

en: Installing firmware update…
ka: მიკროკოდის განახლების დაყენება…

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Intel BootGuard ACM Protected
ka: Intel BootGuard ACM-ით დაცული

en: Intel BootGuard ACM protected
ka: Intel BootGuard ACM-ით დაცული

en: Intel BootGuard Error Policy
ka: Intel BootGuard-ის შეცდომების პოლიტიკა

en: Intel BootGuard Fuse
ka: Intel BootGuard-ის პატრუქი

en: Intel BootGuard OTP fuse
ka: Intel BootGuard-ის OTP პატრუქი

en: Intel BootGuard Verified Boot
ka: Intel BootGuard-ით შემოწმებული ჩატვირთვა

en: Intel BootGuard error policy
ka: Intel BootGuard-ის შეცდომების პოლიტიკა

en: Intel BootGuard verified boot
ka: Intel BootGuard-ით შემოწმებული ჩატვირთვა

en: Intel CET Active
ka: Intel CET ჩართულია

en: Intel CET Enabled
ka: Intel CET ჩართულია

en: Intel Management Engine Manufacturing Mode
ka: Intel Management Engine -ის მწარმოებლის რეჟიმი

en: Intel Management Engine Override
ka: Intel Management Engine -ის გადაფარვა

en: Intel Management Engine Version
ka: Intel Management Engine -ის ვერსია

en: Internal device
ka: შიდა მოწყობილობა

en: Invalid
ka: არასწორი

en: Invalid arguments
ka: არასწორი არგუმენტები

en: Is downgrade
ka: ვერსია ჩამოიწევა

en: Is in bootloader mode
ka: ჩამტვირთავი კოდის რეჟიმშია

en: Is upgrade
ka: გაუმჯობესდება

en: Issue | Issues
ka[0]: Პრობლემა
ka[1]: საკითხები

en: Keyring
ka: ბრელოკი

en: LOCATION
ka: მდებარეობა

en: Last modified
ka: ბოლო ცვლილება

en: License
ka: ლიცენზია

en: Linux Kernel Lockdown
ka: Linux-ის ბირთვი დაბლოკილია

en: Linux Kernel Verification
ka: Linux-ის ბირთვის შემოწმება

en: Linux kernel
ka: Linux-ის ბირთვი

en: Linux kernel lockdown
ka: Linux-ის ბირთვი დაბლოკილია

en: Linux swap
ka: Linux Swap

en: List supported firmware updates
ka: მიკროკოდის მხარდაჭერილი განახლებების სია

en: Loading…
ka: ჩატვირთვა…

en: Locked
ka: დაბლოკილი

en: Low
ka: დაბალი

en: MEI manufacturing mode
ka: MEI მწარმოებლის რეჟიმი

en: MEI override
ka: MEI გადაფარვა

en: MEI version
ka: MEI-ის ვერსია

en: Maximum length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Maximum value
ka: მაქსიმალური მნიშვნელობა

en: Medium
ka: საშუალო

en: Metadata Signature
ka: მეტამონაცემების ხელმოწერა

en: Metadata URI
ka: მეტამონაცემების URI

en: Minimum Version
ka: მინიმალური ვერსია

en: Minimum length
ka: მინიმალური სიგრძე

en: Minimum value
ka: მინიმალური მნიშვნელობა

en: Modify daemon configuration
ka: დემონის კონფიგურაციის შეცვლა

en: Needs a reboot after installation
ka: დაყენების შემდეგ საჭიროებს გადატვირთვას

en: Needs reboot
ka: საჭიროებს გადატვირთვას

en: Needs shutdown after installation
ka: დაყენების შემდეგ საჭიროებს გამორთვას

en: New version
ka: ახალი ვერსია

en: No action specified!
ka: ქმედება მითითებული არაა!

en: No firmware IDs found
ka: მიკროკოდის ID-ები ვერ ვიპოვე

en: No plugins found
ka: დამატებები ნაპოვნი არაა

en: No updatable devices
ka: განახლებადი მოწყობილობები ვერ ვიპოვე

en: No updates available
ka: განახლებების ვერ ვიპოვე

en: Not approved
ka: ნებადაურთველი

en: Not found
ka: ნაპოვნი არაა

en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: OK
ka: დიახ

en: OK!
ka: დიახ!

en: Only version upgrades are allowed
ka: დაშვებულია მხოლოდ ვერსიების განახლება

en: Override the default ESP path
ka: ნაგულისხმები ESP-ის ბილიკის გადაფარვა

en: PATH
ka: ბილიკი

en: Password
ka: პაროლი

en: Payload
ka: შემცველობა

en: Pending
ka: დარჩენილი

en: Percentage complete
ka: პროცენტები დასრულებულია

en: Perform operation?
ka: შევასრულო ოპერაცია?

en: Platform Debugging
ka: პლატფორმის გამართვა

en: Please ensure you have the volume recovery key before continuing.
ka: გაგრძელების წინ დარწმუნდით, რომ ტომის აღდგენის გასაღები ნამდვილად გაქვთ.

en: Possible Values
ka: შესაძლო მნიშვნელობები

en: Pre-boot DMA Protection
ka: ჩატვირთვამდელი DMA-ის დაცვა

en: Previous version
ka: წინა ვერსია

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Problems
ka: პრობლემები

en: Proceed with upload?
ka: დავიწყო ატვირთვა?

en: Processor Security Checks
ka: პროცესორის უსაფრთხოების შემოწმება

en: Proprietary
ka: დახურული კოდი

en: Read Only
ka: მხოლოდ კითხვისთვის

en: Reading…
ka: წაკითხვა…

en: Rebooting…
ka: გადატვირთვა…

en: Release Branch
ka: რელიზის ბრენჩი

en: Release Flags
ka: რელიზის ალმები

en: Release ID
ka: რელიზის ID

en: Remote ID
ka: დაშორებულის ID

en: Report URI
ka: ანგარიშის URI

en: Request canceled
ka: მოთხოვნა გაუქმებულია

en: Requires a bootloader
ka: საჭიროებს ჩამტვირთავ კოდს

en: Restart now?
ka: გადავტვირთო ახლა?

en: Restarting device…
ka: მოწყობილობის გადატვირთვა…

en: SPI BIOS Descriptor
ka: SPI BIOS-ის დესკრიპტორი

en: SPI BIOS region
ka: SPI BIOS-ის რეგიონი

en: SPI lock
ka: SPI ბლოკი

en: SPI write
ka: SPI ჩაწერა

en: Scheduling…
ka: რიგში ჩაყენება…

en: Secure Boot disabled
ka: დაცული ჩატვირთვა გამორთულია

en: Selected device
ka: არჩეული მოწყობილობა

en: Selected volume
ka: არჩეული ტომი

en: Serial Number
ka: სერიული ნომერი

en: Settings will apply after system reboots
ka: პარამეტრები მხოლოდ სისტემის გადატვირთვის შემდეგ გადატარდება

en: Show all results
ka: ყველა შედეგის ჩვენება

en: Show client and daemon versions
ka: კლიენტისა და დემონის ვერსიების ჩვენება

en: Show debugging information for all domains
ka: გამართვის ინფორმაციის ჩვენება ყველა დომენისთვის

en: Show debugging options
ka: გამართვის პარამეტრების ჩვენება

en: Show extra debugging information
ka: გამართვის დამატებითი ინფორმაციის ჩვენება

en: Shutdown now?
ka: გამოვრთო ახლა?

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Size
ka: ზომა

en: Some of the platform secrets may be invalidated when updating this firmware.
ka: ამ მიკროკოდის განახლებისას შეილება პლატფორმის ზოგიერი საიდუმლო დაიკარგოს.

en: Source
ka: წყარო

en: String
ka: სტრიქონი

en: Success
ka: წარმატება

en: Successfully disabled remote
ka: დაშორებული წარმატებით გამოირთო

en: Successfully enabled and refreshed remote
ka: დაშორებული წარმატებით ჩაირთო და განახლდა

en: Successfully enabled remote
ka: დაშორებული წარმატებით ჩაირთო

en: Successfully modified remote
ka: დაშორებული წარმატებით შეიცვალა

en: Summary
ka: შეჯამება

en: Supported
ka: მხარდაჭერილი

en: Supported CPU
ka: მხარდაჭერილი CPU

en: Suspend To Idle
ka: უქმობამდე შეჩერება

en: Suspend To RAM
ka: RAM-ში შეჩერება

en: Suspend-to-idle
ka: შეჩერება

en: Suspend-to-ram
ka: RAM-ში შეჩერება

en: System power is too low to perform the update
ka: სისტემის კვების სიმძლავრე განახლებისთვის მეტისმეტად დაბალია

en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
ka: სისტემის კვების სიმძლავრე განახლებისთვის მეტისმეტად დაბალია(%u%%, საჭიროა %u%%)

en: System requires external power source
ka: სისტემას კვების გარე წყარო ესაჭიროება

en: TEXT
ka: ტექსტი

en: TPM Platform Configuration
ka: TPM პლატფორმის მორგება

en: TPM Reconstruction
ka: TPM -ის რემონტი

en: Tag | Tags
ka[0]: იარლიყი
ka[1]: ჭდეები

en: Tagged for emulation
ka: მონიშნული ემულაციისთვის

en: Target
ka: სამიზნე წერტილი

en: True
ka: ჭეშმარიტი

en: Trusted metadata
ka: სანდო მეტამონაცემები

en: Trusted payload
ka: სანდო დატვირთვა

en: Type
ka: ტიპით

en: UEFI Firmware Utility
ka: UEFI მიკროკოდის ხელსაწყო

en: UEFI Platform Key
ka: UEFI პლატფორმის გასაღები

en: UEFI Secure Boot
ka: UEFI უსაფრთხო ჩატვირთვა

en: UEFI platform key
ka: UEFI პლატფორმის გასაღები

en: UEFI secure boot
ka: UEFI უსაფრთხო ჩატვირთვა

en: Unable to find attribute
ka: ატრიბუტი ვერ ვიპოვე

en: Unencrypted
ka: დაუშიფრავი

en: Unknown
ka: უცნობია

en: Unknown Device
ka: უცნობი მოწყობილობა

en: Unlocked
ka: განბლოკილი

en: Unset the debugging flag during update
ka: განახლებისას გამართვის ალმის მოხსნა

en: Updatable
ka: განახლებადი

en: Update Error
ka: განახლების შეცდომა

en: Update Image
ka: ასლის განახლება

en: Update Message
ka: განახლების შეტყობინება

en: Update State
ka: განახლების მდგომარეობა

en: Update now?
ka: განვაახლო ახლა?

en: Update requires a reboot
ka: განახლება გადატვირთვას საჭიროებს

en: Updating
ka: განახლება

en: Updating %s…
ka: %s-ის განახლება…

en: Urgency
ka: სასწრაფოობა

en: User has been notified
ka: მომხმარებელი გაფრთხილებულია

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Valid
ka: სწორი

en: Variant
ka: ვარიანტი

en: Vendor
ka: მომწოდებელი

en: Verifying…
ka: შემოწმება…

en: Version
ka: ვერსია

en: WARNING
ka: გაფრთხილება

en: Waiting…
ka: მოლოდინი…

en: Writing file:
ka: ფაილის ჩაწერა:

en: Writing…
ka: ჩაწერა…

en: Your hardware may be damaged using this firmware, and installing this release may void any warranty with %s.
ka: ამ მიკროკოდით თქვენი აპარატურა შეიძლება დაზიანდეს. ამავე დროს ამ რელიზის დაყენებამ შეიძლება %s-ზე გარანტია მოგიხსნათ.

en: default
ka: ნაგულისხმები

en: fwupd plugins
ka: fwupd დამატებები
