man-db-2.9.0-pre1 - en to sr translation catalogue (205 entries)

en: 
    Updating cat files for section %s of man hierarchy %s
sr: 
    Ажурирам кат датотеке за одељак %s манове хијерархије %s

en: 
    cannot write to %s in catman mode
sr: 
    не могу да пишем у „%s“ у катман режиму

en:  Manual page
sr:  Страница упутства

en: %d man subdirectory contained newer manual pages.
     | %d man subdirectories contained newer manual pages.
sr[0]: %d ман подиректоријум је садржао новије странице упутства.
sr[1]: %d ман подиректоријума су садржала новије странице упутства.
sr[2]: %d ман подиректоријума је садржало новије странице упутства.

en: %d manual page was added.
     | %d manual pages were added.
sr[0]: %d страница упутства је додата.
sr[1]: %d странице упутства су додате.
sr[2]: %d страница упутства је додато.

en: %d old database entry was purged.
     | %d old database entries were purged.
sr[0]: %d стари унос базе података је избачен.
sr[1]: %d стара уноса базе података су избачена.
sr[2]: %d старих уноса базе података је избачено.

en: %d stray cat was added.
     | %d stray cats were added.
sr[0]: %d залутали кат је додат.
sr[1]: %d залутала ката су додата.
sr[2]: %d залуталих катова је додато.

en: %s is self referencing
sr: „%s“ је само упутна

en: %s what?
sr: %s шта?

en: %s: incompatible options
sr: %s: несагласне опције

en: %s: nothing appropriate.
sr: %s: ништа одговарајуће.

en: %s: relying on whatis refs is deprecated
sr: %s: ослањање на упуте шта-је је застарело

en: %s:%d: .so requests nested too deeply or are recursive
sr: %s:%d: „.so“ захтеви су угнежђени превише дубоко или су дубински

en: %s:%d: unterminated quote in roff request
sr: %s:%d: неокончани цитат у роф захтеву

en: %s:%d: warning: failed .so request
sr: %s:%d: упозорење: није успео „.so“ захтев

en: %s:%d: warning: malformed .lf request, ignoring
sr: %s:%d: упозорење: лош „.lf“ захтев, занемарујем

en: %s:%d: warning: newline in .lf request, ignoring
sr: %s:%d: упозорење: нови ред у „.lf“ захтеву, занемарујем

en: %s:%d: warning: newline in .so request, ignoring
sr: %s:%d: упозорење: нови ред у „.so“ захтеву, занемарујем

en: (Alternatively, what manual page do you want from section %s?)
sr: (Илити, коју страницу упутства желите из одељка %s?)

en: (unknown subject)
sr: (непознат субјекат)

en: --Man-- next: %s [ view (return) | skip (Ctrl-D) | quit (Ctrl-C) ]
sr: --Ман-- следеће: %s [ преглед (повратница) | прескочи (Ктрл-Д) | изађи (Ктрл-Ц) ]

en: --suffix and --in-place are mutually exclusive
sr: „--suffix“ и „--in-place“ се узајамно исључују

en: -t CODE {--suffix SUFFIX | --in-place} FILENAME...
sr: -t КОД {--suffix СУФИКС | --in-place} ДАТОТЕКА...

en: BROWSER
sr: ПРЕГЛЕДНИК

en: CODE
sr: КОД

en: CODE[:...]
sr: КОД[:...]

en: Can't convert %s to cat name
sr: Не могу да претворим „%s“ у кат назив

en: Checking for stray cats under %s...
sr: Тражим залутале катсе под „%s“...

en: Controlling formatted output:
sr: Управљање обликованим излазом:

en: DEVICE
sr: УРЕЂАЈ

en: Database %s corrupted; rebuild with mandb --create
sr: База података „%s“ је оштећена; изградите поново са „mandb --create“

en: ENCODING
sr: КОДИРАЊЕ

en: EXTENSION
sr: ПРОШИРЕЊЕ

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: FILE...
sr: ДАТОТЕКА...

en: FILENAME
sr: ДАТОТЕКА

en: Finding manual pages:
sr: Проналажење страница упутства:

en: For example, try 'man man'.
sr: На пример, пробајте „man man“.

en: KEYWORD...
sr: КЉУЧНА РЕЧ...

en: LIST
sr: СПИСАК

en: LOCALE
sr: ЈЕЗИК

en: Main modes of operation:
sr: Главни режими рада:

en: NULL content for key: %s
sr: НИШТАВАН садржај за кључ: %s

en: No databases created.
sr: Нису направљене базе података.

en: No manual entry for %s
sr: Нема уноса упутства за „%s“

en: No manual entry for %s in section %s
sr: Нема уноса упутства за „%s“ у одељку %s

en: PAGER
sr: СТРАНИЧАР

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: PATH SECTION NAME
sr: ПУТАЊА ОДЕЉАК НАЗИВ

en: Processing manual pages under %s...
sr: Обрађујем странице упутства под „%s“...

en: Purging old database entries in %s...
sr: Избацујем старе уносе базе података у „%s“...

en: RESOLUTION
sr: РЕЗОЛУЦИЈА

en: Removing obsolete cat directory %s...
sr: Уклањам застареле кат директоријуме „%s“...

en: STRING
sr: НИСКА

en: STRING indicates which preprocessors to run:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind
sr: НИСКА указује који препроцесор ће бити покренут:
    e — [n]eqn,  p — pic,    t — tbl,
    g — grap,    r — refer,  v — vgrind

en: SUFFIX
sr: СУФИКС

en: SYSTEM
sr: СИСТЕМ

en: See '%s' for help when manual pages are not available.
sr: Погледајте „%s“ за помоћ када странице упутства нису доступне.

en: The --regex option is enabled by default.
sr: Опција „--regex“ је унапред изабрана.

en: The defaults are --man and --whatis.
sr: Основно је „--man“ и „--whatis“.

en: The man database defaults to %s%s.
sr: База података мана се пребацује на %s%s.

en: Updating index cache for path `%s/%s'. Wait...
sr: Ажурирам оставу индекса за путању „%s/%s“. Сачекајте...

en: WARNINGS
sr: УПОЗОРЕЊА

en: What manual page do you want?
sr: Коју страницу упутства желите?

en: [-f CODE[:...]] -t CODE [FILENAME]
sr: [-f КОД[:...]] -t КОД [ДАТОТЕКА]

en: [MAN DATABASE]
sr: [БАЗА ПОДАТАКА МАН-а]

en: [MANPATH]
sr: [МАНПУТАЊА]

en: [SECTION...]
sr: [ОДЕЉАК...]

en: [SECTION] PAGE...
sr: [ОДЕЉАК] СТРАНИЦА...

en: bad fetch on multi key %s
sr: лоша набавка на вишеструком кључу „%s“

en: can't change to directory %s
sr: не могу да пређем у директоријум „%s“

en: can't chmod %s
sr: не могу да променим режим „%s“

en: can't chown %s
sr: не могу да променим власника „%s“

en: can't create index cache %s
sr: не могу да направим оставу индекса „%s“

en: can't create temporary cat for %s
sr: не могу да направим привремени кат за „%s“

en: can't create temporary directory
sr: не могу да направим привремени директоријум

en: can't determine current directory
sr: не могу да одредим текући директоријум

en: can't lock index cache %s
sr: не могу да закључам оставу индекса „%s“

en: can't make sense of the manpath configuration file %s
sr: не могу да направим смисао датотеке подешавања манпутање „%s“

en: can't open %s
sr: не могу да отворим „%s“

en: can't open %s for reading
sr: не могу да отворим „%s“ за читање

en: can't open temporary file %s
sr: не могу да отворим привремену датотеку „%s“

en: can't open the manpath configuration file %s
sr: не могу да отворим датотеку подешавања манпутање „%s“

en: can't parse directory list `%s'
sr: не могу да обрадим списак директоријума „%s“

en: can't read from %s
sr: не могу да читам из „%s“

en: can't remove %s
sr: не могу да уклоним „%s“

en: can't remove directory %s
sr: не могу да уклоним директоријум „%s“

en: can't rename %s to %s
sr: не могу да преименујем „%s“ у „%s“

en: can't resolve %s
sr: не могу да решим „%s“

en: can't search directory %s
sr: не могу да претражим директоријум „%s“

en: can't set effective uid
sr: не могу да подесим стварни јиб

en: can't set times on %s
sr: не могу да подесим времена на „%s“

en: can't unlink %s
sr: не могу да развежем „%s“

en: can't update index cache %s
sr: не могу да ажурирам оставу индекса „%s“

en: can't write to %s
sr: не могу да пишем у „%s“

en: can't write to standard output
sr: не могу да пишем на стандардни излаз

en: cannot read database %s
sr: не могу да прочитам базу података „%s“

en: cannot replace key %s
sr: не могу да заменим кључ „%s“

en: cannot write within %s
sr: не могу да пишем у „%s“

en: check manual pages for correctness
sr: проверава странице упутства за исправношћу

en: command exited with status %d: %s
sr: наредба је изашла са стањем %d: %s

en: compatibility switch (ignored)
sr: пребацивање сагласности (занемарено)

en: create dbs from scratch, rather than updating
sr: прави базе података од почетка, уместо да их освежава

en: define the locale for this particular man search
sr: одређује језик за ову нарочиту претрагу мана

en: define the locale for this search
sr: одређује језик за ову претрагу

en: display ASCII translation of certain latin1 chars
sr: приказује АСКРИ превод неких латин1 знакова

en: do not trim output to terminal width
sr: не крати излаз на ширину терминала

en: don't look for or add stray cats to the dbs
sr: не тражи или не додаје залутале катсе у базе података

en: don't purge obsolete entries from the dbs
sr: не избацује застареле уносе из база података

en: don't try subpages, e.g. 'man foo bar' => 'man foo-bar'
sr: не покушава подстранице, нпр. „man foo bar“ => „man foo-bar“

en: done.
sr: готово.

en: emit debugging messages
sr: исписује поруке за исправљање грешака

en: enable warnings from groff
sr: укључује упозорења из гроф-а

en: encoding for output
sr: кодирање за излаз

en: equivalent to apropos
sr: исто што и „apropos“

en: equivalent to whatis
sr: исто што и шта-је

en: fatal: regex `%s': %s
sr: кобно: регизр „%s“: %s

en: fatal: unable to insert version identifier into %s
sr: кобно: не могу да уметнем одредника издања у „%s“

en: find all matching manual pages
sr: проналази све одговарајуће странице упутства

en: force a cache consistency check
sr: приморава проверу доследности оставе

en: iconv: incomplete character at end of buffer
sr: иконв: непотпун знак на крају међумеморије

en: ignoring unknown preprocessor `%c'
sr: занемарујем неознати препроцесор „%c“

en: index cache %s corrupt
sr: остава индекса „%s“ је оштећена

en: internal error: candidate type %d out of range
sr: унутрашња грешка: врста кандидата „%d“ је ван опсега

en: interpret PAGE argument(s) as local filename(s)
sr: тумачи аргумент(е) СТРАНИЦЕ као месни(е) назив(е) датотеке

en: interpret each keyword as a regex
sr: тумачи сваку кључну реч као регуларни израз

en: interpret page name as a regex
sr: тумачи назив странице као регуларни израз

en: limit search to extension type EXTENSION
sr: ограничава претрагу на врсту проширења ПРОШИРЕЊЕ

en: look for pages case-insensitively (default)
sr: тражи странице без обзира на величину слова (основно)

en: look for pages case-sensitively
sr: тражи странице с обзиром на величину слова

en: make --regex and --wildcard match page names only, not descriptions
sr: „make --regex“ и „--wildcard“ поклапају само називе страница, а не описе

en: man command failed with exit status %d
sr: наредба мана није успела са излазним стањем „%d“

en: mandb command failed with exit status %d
sr: наредба мандб није успела са излазним стањем „%d“

en: multi key %s does not exist
sr: вишеструки кључ %s не постоји

en: must specify an output encoding
sr: морате навести кодирање излаза

en: must use either --suffix or --in-place
sr: треба да користите „--suffix“ или „--in-place“

en: only %d field in content | only %d fields in content
sr[0]: само %d поље у садржају
sr[1]: само %d поља у садржају
sr[2]: само %d поља у садржају

en: output source page encoded in ENCODING
sr: излазна страница извора је кодирана у КОДИРАЊУ

en: overwrite input files in place
sr: преписује улазне датотеке на месту

en: parse as cat page
sr: обрађује као кат страницу

en: parse as man page
sr: обрађује као ман страницу

en: possible encodings of original text
sr: могућа кодирања изворног текста

en: print physical location of cat file(s)
sr: исписује физичко место кат датотеке(а)

en: print physical location of man page(s)
sr: исписује физичко место ман странице(а)

en: print verbose warning messages
sr: исписује опширне поруке упозорења

en: produce fewer warnings
sr: производи мања упозорења

en: produce user databases only
sr: производи само корисничке базе података

en: provide the `less' pager with a prompt
sr: обезбеђује страничара „less“ са упитом

en: require all keywords to match
sr: захтева све кључне речи за подударање

en: reset all options to their default values
sr: враћа све опције на њихове основне вредности

en: search each keyword for exact match
sr: тражи сваку кључну реч за тачним поклапањем

en: search for text in all pages
sr: тражи текст на свим страницама

en: search only these sections (colon-separated)
sr: претаржује само ове одељке (раздвојене двотачком)

en: set search path for manual pages to PATH
sr: поставља путању претраге за странице упутства на ПУТАЊУ

en: show all pages matching regex
sr: приказује све странице које одговарају регуларном изразу

en: show all pages matching wildcard
sr: приказује све странице које одговарају џокерима

en: show guessed series of preprocessing filters
sr: приказује погођене серије пропусника предобраде

en: show relative catpaths
sr: показује односне катпутање

en: show the entire global manpath
sr: показује читаву општу манпутању

en: show whatis information
sr: приказује шта-је податке

en: suffix to append to output file name
sr: суфикс за додавање на назив излазне датотеке

en: the keyword(s) contain wildcards
sr: кључна реч садржи џокера

en: the page name contains wildcards
sr: назив странице садржи џокере

en: the setuid man user "%s" does not exist
sr: подесииб ман корисник „%s“ не постоји

en: turn off hyphenation
sr: искључује преламање

en: turn off justification
sr: искључује поравнавање

en: unable to update %s
sr: не могу да ажурирам „%s“

en: update just the entry for this filename
sr: ажурира само унос за ову датотеку

en: use %s or BROWSER to display HTML output
sr: користи „%s“ или ПРЕГЛЕДНИК за приказивање ХТМЛ излаза

en: use %s to format pages
sr: користи „%s“ за обликовање страница

en: use %s with selected device
sr: користи „%s“ са изабраним уређајем

en: use colon separated section list
sr: користи двотачком раздвојени списак одељка

en: use groff and display through gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12
sr: користи грофа и приказује кроз гиксдитпреглед (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12

en: use groff and force it to produce ditroff
sr: користи гроф и приморава га да произведе дитроф

en: use manual pages from other systems
sr: користи странице упутства са других система

en: use program PAGER to display output
sr: користи програм СТРАНИЧАР за приказивање излаза

en: use selected output encoding
sr: користи изабрано кодирање излаза

en: use this user configuration file
sr: користи ову корисничку датотеку подешавања

en: used by catman to reformat out of date cat pages
sr: користи га катман да поново обликује застареле кат странице

en: warning: $MANPATH set, appending %s
sr: упозорење: $МАНПУТАЊА је подешено, постављам иза „%s“

en: warning: $MANPATH set, ignoring %s
sr: упозорење: $МАНПУТАЊА је подешено, занемарујем „%s“

en: warning: $MANPATH set, inserting %s
sr: упозорење: $МАНПУТАЊА је подешено, умећем „%s“

en: warning: $MANPATH set, prepending %s
sr: упозорење: $МАНПУТАЊА је подешено, постављам испред „%s“

en: warning: $PATH not set
sr: упозорење: $ПУТАЊА није подешено

en: warning: %s
sr: упозорење: %s

en: warning: %s contains a pointer loop
sr: упозорење: „%s“ садржи петљу показивача

en: warning: %s does not begin with %s
sr: упозорење: „%s“ не почиње са „%s“

en: warning: %s has no version identifier
sr: упозорење: „%s“ нема одредника издања

en: warning: %s is a dangling symlink
sr: упозорење: „%s“ је апсолутна симболичка веза

en: warning: %s is version %s, expecting %s
sr: упозорење: „%s“ је у издању %s, очекивах %s

en: warning: %s isn't a directory
sr: упозорење: „%s“ није директоријум

en: warning: %s/man%s/%s.%s*: competing extensions
sr: упозорење: %s/man%s/%s.%s*: конкурентна проширења

en: warning: %s: bad symlink or ROFF `.so' request
sr: упозорење: %s: лоша симболичка веза или РОФФ „.so“ захтев

en: warning: %s: ignoring bogus filename
sr: упозорење: %s: занемарујем нетачан назив датотеке

en: warning: %s: ignoring empty file
sr: упозорење: %s: занемарујем празну датотеку

en: warning: %s: whatis parse for %s(%s) failed
sr: упозорење: %s: није успела обрада шта-је за %s(%s)

en: warning: can't update index cache %s
sr: упозорење: не могу да ажурирам оставу индекса „%s“

en: warning: cannot create catdir %s
sr: упозорење: не могу да направим катдир „%s“

en: warning: empty $PATH
sr: упозорење: празно $ПУТАЊА

en: warning: failed to store entry for %s(%s)
sr: упозорење: нисам успео да ускладиштим унос за %s(%s)

en: warning: mandatory directory %s doesn't exist
sr: упозорење: обавезан директоријум „%s“ не постоји

en: warning: no MANDB_MAP directives in %s, using your manpath
sr: упозорење: нема МАНБП_МАП смерница у „%s“, користим вашу ман-путању

en: warning: no global manpaths set in config file %s
sr: упозорење: нису подешене опште манпутање у датотеци подешавања „%s“

en: warning: whatis for %s exceeds %d byte, truncating. | warning: whatis for %s exceeds %d bytes, truncating.
sr[0]: упозорење: шта-је за „%s“ премашује %d бајт, скраћујем.
sr[1]: упозорење: шта-је за „%s“ премашује %d бајта, скраћујем.
sr[2]: упозорење: шта-је за „%s“ премашује %d бајтова, скраћујем.

en: work quietly, except for 'bogus' warning
sr: ради тихо, осим за „bogus“ упозорење
